علی اکبر صفایی گفت: از ابتدای سال تا الان تخلیه کالای اساسی ۱۷.۹ میلیون تن بوده است میزان کالاهایی که در بندر موجود است
وی در ادامه بیان کرد: تا پایان سال که دهه مبارک فجر شامل آن است پروژه‌های افتتاح ۳۲,۵۴۲ میلیارد ریال خواهد بود و پروژه‌های کلنگ زنی ۳۲,۸۸۸ میلیارد ریال خواهد بود. این پروژه‌ها را وزارت راه وشهرسازی انجام خواهد داد. سرمایه گذاریی بخش خصوصی ۳۳ هزار میلیارد می‌باشد و کل قراردادهایی که در حوزه زیر بنای بنادر داریم و تعهداتی که انجام داده ایم ۳۲۰ هزار ریال میلیارد ریال می‌باشد که تعداد پروژه‌ها ۳۸۰ پروژه می‌باشد.
مدیر عامل بنادر درباره توسعه ظرفیت بنادر و توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی گفت: تجهیزات بندری که عمدتاً مکنده‌ها هستند که ۴ فروند مکنده که دو تای آن ۳۰۰ تا دوتای دیگر ۶۰۰ تن که دو دستگاه درحال فعالیت می‌باشد ۱۲ میلیون و ۲۴۱ هزار یورو درحال بارگیری می‌باشد. در بخش ناوگان در بنادر شمالی است بنادر شمالی ما اقبال به خزر و تردد دریایی در خزر بیشتر شده است و ظرفیت بنادر داریم ۲۵ میلیون تن ظرفیت بنادر است در حوزه ناوگان کمبودهایی داشته ایم که طی یک سال گذشته برای توسعه ناوگان انجام شد. در بند شهید رجایی ۱۸ هزار و ۴۰۰ teu تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
وی در پایان از تخلیه‌های کالای اساسی گفت: از ابتدای سال تا الان تخلیه کالای اساسی ۱۷.۹ میلیون تن بوده است میزان کالاهایی که در بندر موجود است کالاهایی که بر روی کشتی‌ها در حال تخلیه است و در کشتی در لنگرگاه‌ها است ۸ میلیون ۴۰۰ هزار تن می‌باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari