امید قالیباف با اشاره به تعامل سازنده وزارت صمت با بورس گفت: نتیجه این تعامل پذیرش قواعد کف عرضه ( ۲۰۰۰ دستگاه برای پرتیراژها و ۵۰۰ دستگاه برای کم تیراژ) و عرضه همگن توسط بورس و اعمال آن در عرضه امروز بود، که نتیجه مطلوبی به همراه داشت.
امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، گفت: امروز با رعایت ضوابط وزارت صمت، دو خودروی شاهین و هایما هر کدام به تعداد ۲۰۰۰ دستگاه در بورس کالا عرضه شد که اولی ۱۴ درصد و دومی ۹ درصد نسبت به قیمت کارخانه کشف قیمت شدند.
وی ادامه داد: در حالی خودرو شاهین ۳۴۶ میلیون تومان به فروش رسید که قیمت‌سازان تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای این خودرو در بازار قیمت‌گذاری می‌کنند. هایما S۷ نیز امروز قیمت ۸۱۴ میلیون تومان کشف شد که قیمت کاذب بیش از یک میلیارد تومان در بازار عنوان می‌شود.
قالیباف با اشاره به تعامل سازنده وزارت صمت با بورس گفت: نتیجه این تعامل پذیرش قواعد کف عرضه ( ۲۰۰۰ دستگاه برای پرتیراژها و ۵۰۰ دستگاه برای کم تیراژ) و عرضه همگن (از نظر مشخصات فنی و رنگ یکسان) توسط بورس و اعمال آن در عرضه امروز بود، که نتیجه مطلوبی به همراه داشت.
سخنگوی وزارت صمت بر ادامه عرضه‌های متراکم و پرتعداد خودرو در بورس کالا در آینده تاکید کرد و گفت: بزودی با واردات و افزایش تولیدات داخلی، بازار خودرو به نقطه اشباع عرضه می‌رسد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari