افزایش قیمت نفت در معاملات روز گذشته در حالی متوقف شد که نگرانی‌ها از کاهش سفرها در امریکا به دلیل طوفان زمستانی قوت یافت.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۱۹ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) نیز با ۹۰ سنت افزایش به ۷۶.۰۹ دلار در هر بشکه رسید.
قیمت نفت روز سه‌شنبه در یک جلسه پرنوسان، متوقف شد؛ زیرا بدتر شدن چشم‌انداز طوفان زمستانی بزرگ در ایالات متحده این نگرانی را ایجاد کرد که میلیون‌ها آمریکایی ممکن است برنامه‌های سفر را در طول این فصل تعطیلات محدود کنند.
به گزارش سرویس هواشناسی ملی، منطقه غرب میانه و دریاچه‌های بزرگ می‌تواند شاهد یک کولاک بزرگ از روز پنجشنبه باشد، در حالی که هوای سرد در حال حرکت به سمت شرق می‌تواند باعث یخ زدگی ناگهانی شود و باعث کاهش سریع دما در سراسر کشور شود.
این در حالی است که اگر چه کاهش ارزش دلار و برنامه ایالات متحده برای ذخیره مجدد ذخایر نفت، تقویت قیمت نفت را در پی دارد، اما عدم اطمینان درباره تأثیر افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در چین، افزایش قیمت ها را محدود کرد است.
به طور سنتی، دلار ضعیف‌تر نیز از قیمت‌ها حمایت کرده و نفت را برای صاحبان ارزهای دیگر ارزان‌تر می‌کند.
به گفته یک منبع آگاه، نزدیک به دو هفته پس از پاره شدن خط لوله ۶۲۶ هزار بشکه در روز در بدترین نشت نفت، شرکت TC Energy Corp برنامه خود را برای راه اندازی مجدد خط لوله کیستون به تنظیم کننده های ایالات متحده ارائه کرده است.
واشنگتن قصد دارد تا ۳ میلیون بشکه نفت برای ذخیره استراتژیک نفت پس از انتشار رکورد ۱۸۰ میلیون بشکه در سال جاری خریداری کند.
به گفته تینا تنگ، تحلیلگر CMC Markets، در حالی که چین محدودیت های همه گیر را کاهش داده است، افزایش موارد کووید-۱۹ به چشم انداز تقاضای سوخت آسیب رسانده و باعث ایجاد عدم اطمینان در مورد بهبود اقتصادی این کشور شد.
شهرهای سراسر چین برای افزودن تخت‌های بیمارستانی و ساخت کلینیک‌های غربالگری تب به رقابت پرداخته‌اند، چراکه نگرانی‌های بین‌المللی درباره ناتوانی پکن برای از بین بردن رژیم سخت‌گیرانه «صفر کووید» و مرگ و میر و جهش ویروس افزایش یافته است.
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه، ۲۱ دسامبر، در ساعت ۱۰:۰۳ به وقت تهران، با افزایش ۰.۵۳ درصدی در هر بشکه، ۸۰ دلار و ۴۱ معامله شد.
همچنین تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۳۳ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۶ دلار و ۴۸ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۰۴ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۲۴ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.
نقره نیز با کاهش ۰.۲۳ درصدی، ۲۴ هزار و ۲۱۵ دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari