سید احسان خاندوزی با اعلام اینکه از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت خانوارها آغاز شده است، گفت: پرداخت سود سهام عدالت تا شنبه سوم دی ۱۴۰۱ ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت خانوار آغاز شد. برای برخی خانوار به ازای هر نفر ۵۳۲ هزار تومان و برای برخی ۶۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر از سوی بانک‌های رفاه، سپه، دی، رسالت، سامان پرداخت شد، که این پرداخت‌ها تا روز شنبه ادامه پیدا می‌کند. همچنین نیمی دیگر از سود سهام عدالت تا پایان سال یا ابتدای سال ۱۴۰۲ پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به نارضایتی‌هایی که از سقف تسهیلات بانک‌ها از سوی مردم وجود داشت، دولت امروز مصوب کرد رقم ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه بانک‌های دولتی به زودی از محل سهامی که دولت از شرکت‌های دولتی در اختیار داشت پرداخت شود. به طور خاص اولین بار در چند دهه اخیر است که جز دو بانک ملی و سپه که تا سطح استاندارد جهانی کفایت سرمایه فاصله دارند، کفایت سرمایه تمام بانک‌ها تا ۸ درصد بر پایه صورت‌های مالی ۱۴۰۰ افزایش یافت. با این کار بانک ها هم در توان تسهیلات دهی به مردم و هم در مراودات بین‌المللی می‌توانند از این افزایش سرمایه استفاده کنند که اتفاقی خوب در هفته‌ها و ماه‌های آینده خواهد بود. یعنی دولت به جای اینکه این رقم را صرف کسری بودجه خودش کند، صرف افزایش توان تسهیلات دهی شبکه‌های بانکی کرد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari