وحید روشن قلب گفت: با هدف تسهیل روند استفاده متقاضیان از ظرفیت شرکت‌های سهامی‌عام پروژه، برای تامین مالی پروژه‌ها، اصلاحاتی در دستورالعمل مصوب سال گذشته انجام شد.
وحید روشن قلب، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ، گفت: یکی از ابزارهای موجود برای تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام در بازار سرمایه که موسسین آن نیاز به نقدینگی برای تکمیل آن دارند، استفاده از ظرفیت شرکت سهامی‌عام پروژه است که سال گذشته دستورالعمل آن به تصویب هیات مدیره سازمان بورس رسید. امسال نیز با هدف تسهیل روند استفاده متقاضیان از این ظرفیت برای تامین مالی پروژه‌ها، اصلاحاتی در این دستورالعمل انجام شد؛ و بر آساس آن روش‌های تامین مالی پروژه از طریق این دستورالعمل به شرح زیر است:
۱. تاسیس شرکت‌های سهامی عام جدید که در این روش پروژه موجود، به عنوان آورده غیرنقد موسسین به شرکت آورده می‌شود و این دارائی به علاوه آورده نقدی موسسین و آورده نقدی سرمایه‌گذاران طی پذیره‌نویسی، سرمایه اولیه شرکت را تامین می‌کنند.
۲. تاسیس شرکت هلدینگ سهامی‌عام که در این روش آورده غیرنقدی موسسین، شامل ارزش شرکت‌هایی است که در حال تکمیل پروژه هستند.
۳. انجام افزایش سرمایه از محل سلب حق‌تقدم از سهامداران فعلی که در این روش، پذیره‌نویسان سهامدار شرکت موجود شده و از این طریق پروژه تامین مالی می‌شود.
#با_مدیران_بازار_سرمایه قالب جدیدی است که از این پس پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) مهمترین اخبار و نکات مدنظر مدیران بازار سرمایه را در قالب ویدئویی کوتاه، در اختیار مخاطبان این رسانه قرار خواهد داد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari