بر اساس گزارش خزانه داری کل کشور، بدهی‌های دولت در سه ماهه دوم امسال ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه ماهه نخست کاهش داشته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، خزانه داری کل کشور گزارش سه ماهه دوم سال ۱۴۰۱ بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی را به منظور ارائه به مجلس، برای رئیس جمهور ارسال کرد؛ بر اساس این گزارش بدهی‌های دولت در سه ماهه دوم امسال ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه ماهه نخست کاهش داشته است.
در اجرای این تکلیف قانونی مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت نسبت به راه اندازی سامانه مربوط در سال ۱۳۹۵ (در بستر شبکه دولت) اقدام و از این طریق با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها، تاکنون بیش از ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش الکترونیکی فصلی (سه ماهه) و سالانه از دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور (بیش از ۴ هزار ۵۰۰ نقطه گزارشگری) دریافت کرده است.
بر این اساس، بالغ بر ۳۵ فقره گزارش جامع بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی در مقاطع فصلی و سالانه تهیه و برای مراجع قانونی مربوط ارسال شده است.
طبق اطلاعات ثبت شده در سامانه فوق الذکر تا پایان تابستان سال جاری بدهی‌ها و مطالبات دولت بر حسب طبقات مندرج در ماده (۱) قانون مذکور به ترتیب مبلغ ۱، ۱۸۳، ۹۳۵ میلیارد تومان و مبلغ ۴۱۰,۱۴۸ میلیارد تومان است که جزئیات آن به شرح جدول زیر است.
بر این اساس، همچنین خالص بدهی شرکت‌های دولتی نیز ۳۴۳ هزار میلیارد تومان در پایان شهریورماه امسال نسبت به پایان خرداد ماه کاهش داشته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari