با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت گروه توسعه انرژی تدبیر (سهامی خاص) به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان از طریق فرابورس ایران از روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ به مدت سه روز کاری در نماد "توسعه انرژی۰۵" عرضه عمومی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت گروه توسعه انرژی تدبیر قصد دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق فروش و اجاره به شرط تملیک بخشی از سهام شرکت تولیدات پترشیمی قائد بصیر تأمین کند.
این اوراق با نرخ اجاره‌بهای سالیانه ۱۸ درصد و عمر ۴ ساله به شیوه حراج از طریق فرابورس ایران عمومی می‌شود. مبلغ اسمی هر ورقه آن یک میلیون ریال بوده و اجاره‌بهای مربوطه هر سه ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌گردد.
صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی خرداد (با مسئولیت محدود) منتشر خواهد شد.
جهت تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های گروه دارویی برکت و گروه دارویی سبحان توثیق گردیده است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari