معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به عاری بودن واحدهای مرغداری کشور از بیماری آنفلوانزا مشکلی در صادرات محصولات طیور نداریم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، سیدمحمد آقامیری، رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: تاکنون گزارشی از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در مراکز پرورش طیور نداشتیم که امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه یابد.
وی افزود، با توجه به آنکه عامل بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان، پرنده مهاجر است؛ بنابراین منکر بیماری نیستیم و همواره این احتمال وجود دارد که فردا هم واحدهای مرغداری درگیر این بیماری شوند.
آقامیری گفت: امسال با سال‌های قبل تفاوتی وجود دارد چرا که ستاد آنفلوانزا به طور هفتگی با حساسیت ویژه بر واحدهای مرغداری نظارت دارد و همواره پایش ها در سطح استان و شهرستان ادامه دارد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: با توجه به آنکه گزارشی از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان نداشتیم، در خصوص صادرات محصولات طیور به عراق و افغانستان مشکلی نداریم.
معاون وزیر جهاد با بیان اینکه محدودیتی در صادرات مرغ زنده نداریم، گفت: سازمان دامپزشکی با اقتدار از صادرکنندگان دفاع می‌کند و هرگونه مشکلی که سد راه صادرکنندگان باشد، در کوتاه‌ترین زمان رفع می‌کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari