عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی به آرامش بازار می‌انجامد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، بهزاد رحیمی با اشاره به بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی در مجلس گفت: مبنای طرح فوق بر اساس شفاف‌سازی امور اقتصادی است.
وی با بیان اینکه باید در فعالیت‌های اقتصادی شفافیت لازم را داشته باشیم، تصریح کرد: برخی اوقات با برخی آدرس های اشتباهی در عرصه اقتصاد، نتیجه عکس می‌گیریم بنابراین ضرورت حساسیت روی این قبیل فعالیت‌ها بیش از پیش باید مدنظر قرار گیرد.
رحیمی تصریح کرد: ما می‌کوشیم طرح فوق را قانونی کنیم اما شرط اول این است که اجرای این قانون به درستی صورت پذیرد چرا که اجرای صحیح قانون حتماً بازدارندگی لازم را خواهد داشت.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی به آرامش بازار می‌انجامد، تاکید کرد: برخی از نابسامانی‌ها در بازارها ناشی از سوداگری است و به واقع این سوداگری رو به رشد است.
وی با بیان اینکه منافع حاصل از سوداگری برای سوداگران شیرین است، گفت: در واقع سوداگران برای تصاحب این منافع هیچ تلاشی نمی‌کنند. این طرح می‌تواند از معاملات صوری و دلال بازی جلوگیری کرده و به تلاطم‌های بازارهایی چون سکه، ارز، خودرو و مسکن پایان دهد.
وی با بیان اینکه اجرای طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی می‌تواند به آرامش بازار کمک کند، بیان کرد: اجرای صحیح این طرح می‌تواند به معیشت مردم و واقعی سازی اقتصاد کمک کند چرا که در قالب این رویکرد همواره پول های سرگردانی به سمت و سوی تولید می‌رود. همچنین وضع مالیات در این بخش برای کمک و پشتیبانی هزینه‌هایی جامعه موثر خواهد بود.

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari