اصفهان- معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ارتقای گردشگری در حوزه هوایی یک هدف مهم برای توسعه و امنیت کشور بوده و لازم است دستگاه‌های اجرایی برای رفع موانع موجود همکاری کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر از روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان اصفهان، کاپیتان محمد محمدی بخش پس از بازدید بخش‌های مختلف فرودگاه شهید بهشتی، در جلسه‌ای که به منظور بررسی مسائل و موضوعات مربوط به فرودگاه اصفهان، در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: کشور ما در حوزه جبهه مقاومت بسیار مدیون شهر اصفهان بوده و این شهر یکی از قطب‌های مؤثر در حوزه‌های مختلف تکنولوژی به ویژه حوزه ساخت هواپیما است که امیدواریم با دستور اخیر ریاست محترم جمهور به زودی شاهد پرواز هواپیماهای مسافری ساخت میهن اسلامی مان باشیم.
وی حوزه پدافند غیرعامل را یکی از ویژگی‌های بارز استان اصفهان پس از حوزه مسافری عنوان کرد و افزود: قرار گرفتن این استان در مرکز کشور باعث شده در بخش امداد هوایی به ویژه در شرایط بحران در استان‌های همجوار، از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد به طوری که خدمت رسانی تحسین برانگیز فرودگاه شهید بهشتی در حادثه ناگوار زلزله بم از یادها نخواهد رفت.
معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشور ادامه داد: به همین دلیل نمی‌توان فرودگاه اصفهان را تنها یک فرودگاه مسافری در نظر گرفت و باید به عنوان یک فرودگاه استراتژیک و قلب کشور به آن توجه کرد.
کاپیتان محمدی بخش، ظرفیت‌های فرودگاه اصفهان در حوزه‌های سخت افزاری، تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی، سطوح پروازی و ترمینالی را در حد مطلوب دانست و گفت: خلاء موجود در بخش مسافری این فرودگاه با تغییر مدل کسب و کار آژانس‌های مسافرتی در راستای جذب مسافر و گردشگر و همچنین ایجاد شبکه پروازی مناسب جهت ترغیب شرکت‌های هواپیمایی برای برقراری پرواز به این شهر، قابل رفع است.
وی در ادامه زنجیره اقدامات صورت گرفته در ترمینال بار هوایی فرودگاه اصفهان را بسیار هوشمندانه، علمی و دقیق خواند و افزود: تأمین هواپیمای باری به عنوان تکمیل کننده این زنجیره از وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است که در همین راستا اقدامات مؤثری از سوی سازمان هواپیمای کشوری در حال انجام است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تأسیس شرکت هواپیمایی با پایگاه اصلی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر چند شرکت خصوصی درخواست راه اندازی ایرلاین در این شهر را به صورت جدی به سازمان ارائه کرده‌اند که ما مهمترین شرط ایجاد این ایرلاین‌ها را استقرار در شهر اصفهان عنوان کردیم و در آینده‌ای نزدیک شاهد خبرهای خوبی در این خصوص خواهیم بود.
محمدی بخش، ارتقا بخش گردشگری در حوزه هوایی را به عنوان یک هدف مهم برای توسعه و امنیت کشور بیان کرد و خواستار همکاری همه جانبه کلیه دستگاه‌های اجرایی در جهت رفع موانع و مشکلات موجود و ارائه راهکارهای مناسب جهت دستیابی به این مهم شد.
همچنین ابوذر ضیایی مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان در ابتدای جلسه ضمن ارائه گزارشی مختصر از آخرین وضعیت آمار پروازهای فرودگاه، خواستار مساعدت و همکاری همه جانبه سازمان هواپیمایی کشوری جهت راه اندازی یک شرکت هواپیمایی با پایگاه اصلی فرودگاه اصفهان، استفاده از ظرفیت شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی به منظور رونق پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی و همچنین افزایش پرواز در مسیرهای داخلی به ویژه تهران، شیراز و شهرهای شمالی کشور شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari