مسلم صالحی گفت: مالیات ستانی از سوداگری و سفته بازی به واقعی‌سازی اقتصاد کمک کرده و اجازه نمی‌دهد تا فرآیندهای ناصحیح در عرصه اقتصاد شکل بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از خانه ملت؛ مسلم صالحی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ارزیابی خود از طرح مالیات بر سفته‌بازی و سوداگری بیان کرد: اصلاح ساختارهای اقتصادی در شرایط فعلی ضرورت دوچندانی پیدا کرده و باید بر این امر تمرکز شود.
وی با بیان اینکه سوداگری و سفته‌بازی در سال‌های اخیر رو به رشد بوده و به واسطه این رویکرد کانون‌هایی شکل گرفته است، بیان کرد: مالیات ستانی از سوداگری و سفته بازی به واقعی‌سازی اقتصاد کمک کرده و اجازه نمی‌دهد تا فرآیندهای ناصحیح در عرصه اقتصاد شکل بگیرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مالیات ستانی از سوداگران فعالیت در این بخش را تضعیف کرده و باعث می‌شود تا آرامش اقتصادی شکل بگیرد، تصریح کرد: سوداگری و سفته بازی به معیشت مردم آسیب زده و اجازه نمی‌دهد تا شاهد یک فضای منطقی در حوزه اقتصادی باشیم.
وی با بیان اینکه مالیات ستانی از سفته بازی حتی بر روی قیمت‌ها تاثیر خواهد گذاشت بیان کرد: این رویکرد باعث متناسب‌سازی قیمت‌ها با واقعیات موجود در اقتصاد شود. طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی باعث مدیریت درست بازارهایی نظیر بازار ارز، خودرو و مسکن خواهد شد.
وی بیان کرد: طرح مالیات ستانی از سفته‌بازی و سوداگری به شفافیت در امور اقتصادی می‌انجامد، البته اجرای صحیح طرح فوق هم حائز اهمیت است که نباید مغفول واقع شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari