در پانزدهمین جلسه گروهی خبرنگاران با مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار، حسین زارع، سرپرست دبیرخانه هیات داوری سازمان بورس به موضوعاتی نظیر مواد حقوقی بورسی، نحوه رسیدگی به شکایات، حق تکلیف بر نهادهای بازار سرمایه، وظایف دایره حقوقی و… پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در ادامه مجموعه نشست‌های مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار به میزبانی روابط عمومی این سازمان، ظهر امروز ( ۱۴ دی ماه) حسین زارع، سرپرست دبیرخانه هیات داوری سازمان بورس با جمعی از اصحاب رسانه به گفت‌وگو پرداخت.
در این جلسه، وظایف دبیرخانه هیات داوری که یکی از بخش‌های معاونت حقوقی سازمان بورس محسوب می‌شود، تشریح شد. زارع پس از تشریح وظایف و کارکرد اداره هیات داوری به پرسش خبرنگاران پاسخ داد و به موضوعاتی نظیر مواد حقوقی بورسی، نحوه رسیدگی به شکایات، حق تکلیف بر نهادهای بازار سرمایه، وظایف دایره حقوقی و… پرداخت.
لازم به ذکر است؛ فراهم کردن مقدمات رسیدگی سریع و بدون اطاله به اختلافات فعالان بازار، ارائه مشاوره به اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای چگونگی تشکیل پرونده و مراحل طرح دعوا در هیات داوری، پیگیری اجرای کلیه تصمیمات و دستورات مصوب هیات داوری، نحوه ابلاغ نامه‌ها و تطبیق با قانون آئین دادرسی مدنی، اطلاع رسانی در جهت فرایند تشکیل پرونده، انعکاس آراء و تصمیمات هیات به بازار به منظور پیشگیری از اقدامات اختلاف‌انگیز بین فعالان بازار و… از جمله وظایف این اداره است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari