صالح، معاون منابع و مصارف صندوق توسعه ملی گفت: برای سرمایه گذاری در میدان نفتی آزادگان ورود کرده ایم که بتوانیم منابع نفت و گاز و خوراک پتروشیمی‌ها را تأمین کرده و منابع آن را نیز صادر کنیم.
علیرضا صالح عضو هیئت عامل و معاون منابع و مصارف صندوق توسعه ملی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: برای سرمایه گذاری در میدان نفتی آزادگان ورود کرده ایم که بتوانیم منابع نفت و گاز و خوراک پتروشیمی‌ها را تأمین کرده و منابع آن را نیز صادر کنیم.
صالح در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر میزان سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در طرح‌های نفتی و گازی گفت: در سال ۱۴۰۱ برای شروع ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده ایم، عمدتاً در بخش حفاری‌های دریایی بوده و در فضای بالادستی بوده و دنبال ایجاد شرکت ملی نفت ۲ هستیم.
علیرضا صالح اضافه کرد: مطالعات را در صنایع معدنی نیز آغاز کرده و به عنوان مثال منطقه سیستان و بلوچستان یک منطقه معدن خیز بوده و سرمایه گذاری در آن ایجاد نشده، در صندوق توسعه ملی به دنبال گرفتن پهنه‌هایی برای توسعه و ثروت زایی برای سیستان و بلوچستان هستیم. تا مطالعات نهایی نشود کار را آغاز نخواهیم کرد زیرا باید مطمئن باشیم که سرمایه گذاری با بهترین سود بازگشتی انجام می‌گیرد.
معاون مصارف و منابع صندوق توسعه ملی در پایان گفت: به دنبال شرکت داری نبوده و هر کجا سرمایه گذاری کردیم زیر ۲۰ درصد بوده و به دنبال شرکت داری بزرگ مانند شستا و… نیستیم. هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری نداریم، کل منابع صندوق ۱۴۷ میلیارد تومان بوده و ۲۰ درصد از آن همیشه برای سرمایه گذاری آزاد است و مشکلی برای سرمایه گذاری نداریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari