علیرضا شهبازی گفت: برخی مواد این طرح به کمیسیون برگشت تا کار کارشناسی بیشتری بر روی آن صورت گیرد و مجدداً برای تصویب به صحن ارسال شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، علیرضا شهبازی، عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی با حضور در رادیو گفت‌وگو؛ در خصوص «طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی» گفت: پشت این طرح، منطق و دلایلی وجود دارد که به اعتقاد همه صاحب‌نظران و کارشناسان می‌تواند در کاهش دلالی‌ها مؤثر باشد.
وی افزود: مواد این طرح ظرف چند روز گذشته در مجلس ارائه شد و البته پیشنهادها و انتقاداتی هم وجود داشت که در نهایت برخی مواد این طرح به کمیسیون برگشت تا کار کارشناسی بیشتری بر روی آن صورت گیرد و مجدداً وارد صحن شود.
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس متذکر شد: فقط کسانی که خریدوفروش آن‌ها در راستای سوداگری و دلالی است و درآمدهای آن‌چنانی دارند شامل این مالیات می‌شوند نه کسانی که برای زندگی خود یک ماشین و مسکن خریداری کرده و قصد فروش دارند.
شهبازی در توضیح بیشتر این طرح افزود: کسانی که به دنبال دلالی و خریدوفروش دلار و ارز و طلا و خودرو و مسکن هستند به هر صورت کار خودشان را انجام می‌دهند و در این میان حداقل باید مالیات خود را هم بپردازند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: باید تلاش کنیم انگیزه و رغبت مردم به بازارهای مولد چون بازار سرمایه و سهام افزایش پیدا کند و اعتماد مردم بازگردد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari