شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: پرداخت سود سنواتی سهامداران از ابتدای سال جاری تا نیمه اول دی ماه از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از ۵۴۰۰ میلیارد تومان عبور کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از سمات، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات سنواتی سهامداران نشان می‌دهد که تا نیمه اول دی ماه، ۲۷۲ ناشر، سود سنواتی ۳۰ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۲۸۷ سهامدار که شامل ۵ هزار و ۴۴۹ میلیارد و ۵۸۷ میلیون و ۴۶۲ هزار تومان می‌شود را از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.
پرداخت ۵۴ هزار میلیارد تومان سود جاری ۴۰۰ ناشر
از سویی دیگر، از ابتدای امسال تا نیمه دی ماه ۴۰۰ ناشر، سود جاری ۵۲ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۹۰۹ سهامدار را که شامل ۵۴ هزار و ۶۳۱ میلیارد و ۳۷۵ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۶۶۶ تومان می‌شود با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت شده است.
سامانه سجام چیست؟
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari