آغاز روند صعودی
بورس نیوز:
بانک صادرات ایران در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آذرماه سال جاری مجموع درآمد‌های به‌دست‌آمده از بخش تسهیلات اعطایی را در این دوره برابر با ۴ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و از ابتدای سال مالی تاکنون نیز به درآمد تجمیعی ۳۶ هزار و ۷۶۸ میلیارد تومانی از تسهیلات اعطایی رسید.
آغاز روند صعودی
میزان سرمایه‌ای که “وبصادر” تا پایان آذرماه از خود بر جای گذاشت برابر با ۱۷ هزار و ۵۳۵ میلیارد تومان بود، این بانک توانست میزان پرداختی خود جهت سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری را به ۲ هزار و ۹۴۳ میلیارد تومان برساند.
میزان درآمدی که بانک صادرات در آذرماه از بخش تسهیلات اعطایی شناسایی کرد در مقایسه با ماه گذشته ۱۸ درصد افزایش را به همراه داشت، از ابتدای سال مالی تاکنون نیز میزان درآمد تجمیعی این بانک در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش را در کارنامه خود به ثبت رساند.
آغاز روند صعودی
همان‌طور که در نمودار آمده، در صورت‌های مالی بانک صادرات ایران، آذرماه پس از مرداد و شهریور، سومین ماه برتر ازلحاظ درآمدزایی نام گرفت، ” وبصادر ” در آذرماه روند صعودی خود را آغاز کرده است.
بانک صادرات ایران در آذرماه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین این بانک تا پایان آذرماه به میانگین درآمدی ۳ هزار و ۲۶۳ میلیارد تومان رسید. ” وبصادر ” در آذرماه ۳ درصد بالاتر از میانگین ۸ ماه گذشته از تسهیلات اعطایی درآمد کسب کرد.
بانک صادرات در آذرماه سال جاری، از بخش تسهیلات اعطایی ۳ هزار و ۳۶۲، از بخش اوراق بدهی ۱۰۰ میلیارد و از بخش کارمزد ۴۷۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.
عمده‌ترین درآمد “وبصادر” در آذرماه متعلق به «مرابحه» بود، مبلغ به ثبت رسیده در بخش نام‌برده برابر با یک هزار و ۴۷۱ میلیارد تومان بود که دربرگیرنده ۴۴ درصد این بخش از درآمدزایی بود.
آغاز روند صعودی
از دیگر بخش‌های عمده درآمدزایی ” وبصادر ” «خرید دین، فروش اقساطی و بدهکاران بابت اعتبارات اسنادی پرداخت‌شده» است که به ترتیب ۱۸، ۱۶ و ۱۲ درصد از کل درآمد ماهانه را در اختیار داشته‌اند. تسهیلات اعطایی به ثبت رسیده “وبصادر” در نهمین ماه از سال جاری ۴۷ هزار و ۷۲۴ میلیارد تومان بود که نسبت به تسهیلات وصولی در این دوره حدود ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بیشتر بود.
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari