بهروز محبی نجم‌آبادی با بیان اینکه هیچکدام از نمایندگان مجلس مخالف عرضه خودرو بورس کالا نیستند، گفت: تعدادی از نمایندگان طی نامه‌ای به شورای رقابت، خواستار رسیدگی به برخی ابهامات درباره عرضه خودرو بودند. خواسته نمایندگان این است که شفاف‌سازی بیشتری نسبت به اینکه قیمت پایه خودرو بر چه اساسی تعیین شده است، صورت گیرد.
بهروز محبی نجم‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه هیچکدام از نمایندگان مجلس مخالف عرضه خودرو بورس کالا نیستند به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: به طور قطع بازار سرمایه از اهمیت بالایی برخوردار است و نمایندگان به خوبی این میزان اهمیت را درک می‌کنند.
نماینده مردم سربداران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بورس کشور با کمک و حمایت دولت و مجلس بیش از پیش تقویت خواهد شد، افزود: به طور کلی با وجود شفافیت بالا در بورس، قیمت‌ها در بورس کالا واقعی‌تر بوده و عدالت نیز بیش از پیش در آن وجود دارد.
وی با یادآوری اینکه نمایندگان هیچ زمان مخالف بورس نبوده‌اند، تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان طی نامه‌ای از شورای رقابت، خواستار رسیدگی و دریافت پاسخ مناسب به برخی ابهامات درباره عرضه خودرو بودند.
به گفته این نماینده مجلس؛ شورای رقابت با تشکیل کمیته خودرویی با حضور نمایندگان صنعت خودرو، اعضای شورای رقابت و تعدادی از نمایندگان مجلس در صدد است اولین دستور جلسه خود را با حضور این افراد بررسی کند.
محبی نجم‌آبادی مطرح کرد که خواسته نمایندگان از شورای رقابت این است که شفاف‌سازی بیشتری نسبت اینکه قیمت پایه خودرو بر چه اساسی تعیین شده است، صورت گیرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار کرد: براساس ماده ۷ قانون ساماندهی صنعت خودرو، امیدواریم شورای رقابت بیش از گذشته اقدامات بهتری به منظور توسعه صنعت خودرو انجام دهد.
محبی با تاکید به اینکه خودرو باید به کسانی واگذار شد که نیازمند واقعی آن هستند، عنوان کرد: بورس کالا فضای سوداگری را از بین برده، رقابت را بیشتر و قیمت‌ها را واقعی‌تر کرده است و این مساله برای نمایندگان بسیار مهم است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین بورس کالا بهترین گزینه برای عرضه‌های خودروهای وارداتی است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari