مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به استفاده از توانمندی زنان گفت: برای تبیین نقش زنان در صنعت نفت ایران باید همایش های بین المللی برگزار شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، جلیل سالاری، معاون وزیر نفت با بیان اینکه وظیفه زنان شاغل در صنعت نفت وظیفه‌ای دو جانبه است، گفت: ما به عنوان کارگزاران نظام باید این نقش و وظیفه را ارج بگذاریم و قدردان تلاش شما هم در محیط کار و هم در مسئولیت در حوزه خانواده باشیم.
وی تاکید کرد: ما در مسائل کاری بحث جنسیتی را نداریم و تلاش ما این است که فضا ایجاد کنیم تا مدیران مجموعه از زنان باشند. سالاری گفت: در بسیاری از مسئولیت‌ها زنان به مراتب موفق تر از آقایان هستند و در محیط‌های کاری تجربه نشان داده که نقش بانوان بسیار ارزشمند است.
وی با بیان اینکه ما نیز در شرکت پالایش و پخش باید کانون خانواده را به گونه‌ای دیگر گرم کرده و بتوانیم سوخت را تأمین کنیم، ادامه داد: یکی دیگر از مسئولیت شما است زنان شاغل در صنعت نفت این است که با توجه به اینکه شدت مصرف انرژی در کشور بالا است و با استانداردهای جهانی مطابقت ندارد، تلاش کنید تا جامعه به موضوع مدیریت مصرف انرژی حساس شود و این کار را در فضای مجازی و سایر بخش‌ها پی بگیرید.
سالاری تاکید کرد: شما در عین اینکه مسئولیت خانواده را دارید یک کارشناس انرژی هستید. کارشناسی هستید که در بطن مسائل انرژی کشور قرار داشته و به اهمیت حوزه انرژی در کشور توجه ویژه دارید بنابراین اگر این اطلاع رسانی از ناحیه شما انجام شود می‌تواند در موضوع بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی اثرگذار باشد.
وی با تاکید بر نقش بانوان در صنعت نفت ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: باید فراتر از اینها برویم و برای تبیین این نقش همایشی برگزار کنیم تا در آن نقش بانوان در حوزه صنعت نفت مشخص شود. حتی در همایش‌های بین المللی نیز باید این موضوعات مطرح شود.
معاون وزیر نفت افزود: در صنعت پالایش و پخش زنان ایرانی جایگاه‌های بالایی در حوزه دانش بنیان‌ها، مهندسی، شرکت‌های پیمانکاری و حتی ساخت تجهیزات بار اول دارند. وی ادامه داد: باید همایشی ویژه و مختص بانوان برگزار شود و توانمندی زنان نظام جمهوری اسلامی به ویژه در حوزه پالایش و پخش را به رخ جهانیان بکشیم. در این همایش‌ها باید تلاش شود تا نشان دهیم در چه حوزه‌هایی چه دستاوردهایی داشتیم و به چه موفقیت‌هایی در صنعت نفت با وجود تحریم دسترسی پیدا کردیم.
سالاری با اشاره به اینکه ما باید نقش بانوان خود را در جوامع خارج از کشور پر رنگ کنیم، گفت: پیشنهاد من این است که یک کارگروهی متشکل از زنان تشکیل شود و با ارائه فراخوان و انجام برنامه ریزی، همایش ملی درباره نقش زنان در حوزه انرژی برگزار کنیم و بعد از آن همایش بین المللی را مختص بانوان داشته باشیم تا اقداماتی که بانوان در این ۴۳ سال در صنعت نفت انجام داده اند به نمایش گذاشته شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari