ارزش معاملات بورس انرژی ایران در هفته سوم دی‌ماه، ۴۵ درصد نسبت به هفته پیش از آن رشد داشت و به بیش از ۳۱ هزار و ۹۷۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال رسید.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از بورس انرژی ایران، هفته گذشته ۱۹۶ هزار و ۸۱۲ تن فراورده به ارزش ۳۰ هزار و ۳۶۳ میلیارد و ۸۵ میلیون ریال در تابلوی نفت، گاز و سایر حامل‌های انرژی فروخته شد که معادل ۹۵ درصد از ارزش کل معاملات هفته منتهی به ۲۱ دی‌ماه بود.
در هفته گذشته، ارزش معاملاتی رینگ بین‌الملل ۲۱ هزار و ۵۸۹ میلیارد و ۸۷۴ میلیون ریال و ارزش معاملاتی رینگ داخلی ۸ هزار و ۷۷۳ میلیارد و ۲۱۲ میلیون ریال بود. فراورده‌های نفتای کامل، نفتا و نفتای سبک در رینگ بین‌الملل و فراورده‌های نفتای سنگین، بنزین و آیزوریسایکل در رینگ داخلی به‌ترتیب بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
ارزش معاملات ۸۵ هزار و ۱۴ ورقه سلف موازی استاندارد فروخته‌شده در هفته گذشته نیز بیش از هزار و ۵۲۴ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال بود. همچنین ۷۵۰ عدد اوراق گواهی ظرفیت به ارزش ۴۱ میلیارد و ۲۸۵ میلیون ریال، ۵۴ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۶۰ کیلووات‌ساعت برق به ارزش ۴۰ میلیارد و ۸ میلیون ریال و ۱۶ قرارداد آتی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۳ میلیون ریال در هفته سوم دی دادوستد شد.
عرضه‌های شنبه
امروز شنبه قرار است ۶ هزار و ۱۴۶ تن فراورده در بورس انرژی ایران عرضه شود.
در روز نخست هفته جاری قرار است ۶۱۶ تن نرمال بوتان پالایش نفت کرمانشاه در رینگ بین‌الملل عرضه شود.
در رینگ داخلی هم ۴۰۰ تن آیزوریسایکل، ۶۰۰ تن آیزوفید و ۹۳۰ تن حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، ۷۰۰ تن آیزوریسایکل پالایش نفت تهران، هزار تن آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز، هزار و ۸۶۰ تن حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس و ۴۰ تن میعانات گازی پتروشیمی رازی عرضه می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari