وزارت اقتصاداعلام کرد: از فروردین ماه تا ۲۴ دی ماه درمجموع ۵۹۶ هزارو ۳۷۱ درخواست مجوز کسب وکار دردرگاه ملی مجوزهاثبت شده که ازاین تعداد ۱۹۴ هزارو ۴۹۹ مجوزبدون نیازبه حضورفیزیکی بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد و دارایی، از مجموع کل درخواست‌ها، تعداد ۲۲۸ هزار و ۴۳۱ مورد رد شده است و همچنین ۴۴ هزار و ۵۵ نفر نیز درخواست مجوز خود را پس گرفته‌اند.
بر اساس این گزارش از ابتدای سال تا ۲۴ دی ماه، ۶ هزار و ۵۱۳ درخواست مجوز در صف صدور قرار دارند همچنین ۱۲۹ هزار و ۳۷۱ درخواست در حال بررسی و ۹۳ هزار و ۳۹۸ درخواست بلاتکلیف هستند.
صدور ۱۹۴ هزار مجوز کسب و کار توسط درگاه ملی مجوزهاصدور ۱۹۴ هزار مجوز کسب و کار توسط درگاه ملی مجوزها
بر اساس آمار منتشر شده، وزارت تعاون با صدور ۱۲۲ هزار و ۸۱۹ مجوز در میان دستگاه‌های مختلف، بیشترین مجوز را صادر کرده است.
بر این اساس وزارت بهداشت، سازمان استاندارد، وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمی و صندوق نوآوری هیچ تأخیری در بررسی مجوزهای درخواستی نداشته‌اند و وزارت تعاون، وزارت صمت و وزارت میراث فرهنگی بیشترین درصد تأخیر در بررسی درخواست‌های صدور مجوز را داشته‌اند.
در میان ۲۲ دستگاه مورد بررسی در جدول فوق در این بازه زمانی تنها معاونت علمی هنوز هیچ مجوزی از درگاه ملی مجوزها صادر نکرده و از ۳۳ درخواستی که برای ۲ عنوان مجوز داشته ۲۸ درخواست رد شده و ۵ درخواست در دست بررسی است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari