در جریان معاملات چهارمین روز هفته، شاخص هم‌وزن با ۳ هزار و ۳۱۵ واحد (۰.۶۴درصد) افزایش به رقم ۵۲۳ هزار و ۶۴۷ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با افزایش ۳ هزار و ۳۱۵ واحد (۰.۳۸ درصد) به تراز یک میلیون و ۶۸۷ هزار واحد رسید.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ، امروز سه‌شنبه ۲۷ بهمن ماه، بیش از ۱۶ میلیارد و ۳۶۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۴ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.
گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۱۱۹ هزار و ۳۵۱ معامله به ارزش ۱۳ هزار و ۳۵۲ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین به ترتیب، گروه بانک‌ها با ۶۶ هزار و ۴۸ معامله به ارزش ۷ هزار و ۱۷۲ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۸ هزار و ۱۳ معامله به ارزش ۵ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال، گروه فرآورده های نفتی با ۴۹ هزار و ۳۲۳ معامله به ارزش ۴ هزار و ۷۶۱ میلیارد ریال و گروه شیمیایی با ۵۴ هزار و ۴۸ معامله به ارزش ۴ هزار و ۱۸ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.
در جریان معاملات امروز، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با یک هزار و ۹۱۶ واحد، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با یک هزار و ۱۸۰ واحد، شرکت ایران خودرو با یک هزار و ۶۸ واحد، شرکتارتباطات سیار ایران با ۵۱۹ واحد و شرکت بانک تجارت با ۴۶۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.
در مقابل، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۵۷۶ واحد، شرکت شرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با ۵۴۴ واحد، شرکت مخااربرات ایران با ۴۰۲ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۳۷۶ واحد و شرکت ملی صنایع مس ایران با ۳۲۲ واحد بیشترین تاثیر منفی بر کاهش شاخص را داشتند.
نگاهی بر معاملات فرابورس
در جریان معاملات امروز، (سه‌شنبه، ۲۷ بهمن ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۶۰.۹۰ واحدی به رقم ۲۱ هزار و ۴۴۰ واحد رسید.
همچنین بیش از ۷ میلیارد و ۲۵۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۵ هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال دادوستد شد.
در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات با ۲۶ واحد، شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور با ۱۰ واحد، شرکت پویا زرکان آق دره ۸ واحد، شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با ۷.۹ واحد و شرکت پتروشیمی زاگرس با ۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.
شرکت پتروشیمی مارون با ۱۳ واحد، شرکت پالایش نفت شیراز با ۱۰ واحد، شرکت بانک دی با ۹ واحد، شرکت تولید نیروی برق دماوند با ۷ واحد و شرکت صنعتی مینو با ۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari