فرهاد طهماسبی درباره عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا شاهد حذف واسطه‌ها و دلال‌ها به‌نفع مردم هستیم. 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از ایسنا، فرهاد طهماسبی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره میزان موفقیت تجربه قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت گفت: شورای رقابت در بحث عرضه خودرو نمی‌تواند نقشی ایفا کند و فقط قیمت‌گذاری می‌کند.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت را موفق ندانست و گفت: اگر در قیمت‌گذاری عرضه با تقاضا همخوانی نداشته باشد، تصورم این است که دوباره فاصله بین قیمت‌گذاری شورای رقابت با بازار و کشش بازار، سودی می‌شود که به جیب دلّال می‌رود و به دست خودروساز هم نمی‌رسد و فشار روی دوش مردم تشدید می‌شود. تصورم این است که قیمت‌گذاری شورای رقابت فرایند چندان موفقی نبوده است.
نماینده مردم نی‌ریز در مجلس درباره عرضه خودرو در بورس کالا گفت: این روش درصدی را پوشش می‌دهد، اما رفع اشکال نمی‌کند. بالاخره در بورس هرچه باشد به خودروساز می‌رسد و طرف حساب خودروساز فقط مردم هستند. با عرضه خودرو در بورس کالا دلال‌ها جمع می‌شوند و از این بابت روش خوبی است.
طهماسبی همچنین در مورد تاثیر عرضه خودرو در بورس عنوان کرد: داد دلال‌ها که در می‌آید، متوجه می‌شویم افزایش قیمت کاذبی که به جیب دلال‌ها می‌رفت حذف شده است و یا اینکه به دست خودروساز می‌رسد و مردم، حاکمیت، وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و خودروساز بهتر می‌توانند برای کاهش قیمت خودرو به نتیجه برسند. حذف واسطه ها و دلال ها به نفع مردم است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari