قیمت طلا تغییر چندانی نداشت
بورس نیوز: قیمت طلا در روز دوشنبه تغییر چندانی نداشت. سرمایه‌گذاران در آستانه انتشار گزارش‌های اقتصادی از سوی اقتصاد‌های بزرگ دنیا و همچنین اجلاس بانک‌های مرکزی سراسر دنیا، محتاطانه عمل می‌کنند.
 قیمت طلا افزایش چشمگیری طی هفته‌های اخیر داشته که می‌توان دلیل آن را خوش‌بینی نسبت‌به آرام شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه‌های آینده دانست که فشار را از روی سرمایه‌های مخاطره‌آمیز برمی‌دارد.
 همچنین ترس از رکود اقتصاد‌های بزرگ در سال جاری میلادی تمایل به خرید طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است. به‌نظر می‌رسد افزایش شدید نرخ بهره در ۲۰۲۲ به‌تدریج تأثیر خود را بر اقتصاد دنیا نشان می‌دهد.
 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۹۲۱ دلار و ۸۵ سنت رسید.
 در میان فلزات صنعتی، قیمت مس امروز کاهش یافته است، درحالی‌که در هفته گذشته به بالاترین رقم طی ۷ ماه گذشته رسیده بود. علاوه‌بر افزایش تقاضا در چین که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس در دنیاست، اختلال در عرضه این فلز از سوی تولیدکنندگان بزرگ آمریکای لاتین هم از دلایل افزایش قیمت آن بوده‌است.
 قیمت نقره امروز با ۰.۷۹ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۵۷ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۰ درصد افزایش ۱۰۷۰ دلار و ۳۳ سنت معامله می‌شود.

source

توسط ecokhabari