شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد : پرداخت سود سنواتی ۷ و سود جاری ۱۴ ناشر توسط سمات در آخرین هفته دی ماه سال جاری از طریق سجام صورت گرفت.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از سمات، اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در هفته آخر دی ماه ۷ ناشر، مطالبات سنواتی و ۱۴ ناشر سود جاری سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام واریز کردند.
واریز سود سنواتی ۷ شرکت
براساس اطلاعات منتشر شده ۷ شرکت «فولاد خوزستان (فخوز)، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، کیمیدارو (دکیمی)، ذغال سنگ نگین طبس (کطبس)، داروسازی شهید قاضی (دقاضی)، فولاد شاهرود (فرود)، و فولاد افزا سپاهان (فافزا)» مطالبات سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام در آخرین هفته دی ماه امسال واریز کرده اند.
پرداخت سود جاری ۱۴ ناشر
همچنین در این بازه زمانی و با استفاده از سامانه سجام، ۱۴ شرکت «کشت و صنعت آب شیرین (آبین)، سینا دارو (دسینا)، ایران یاساتایرورابر (پاسا)، کیسون (کیسون)، صنعتی دوده فام (شصدف)، کاشی سعدی (کسعدی)، کربن ایران (شکربن)، تولید مواد اولیه داروپخش (دتماد)، البرز دارو (دالبر)، کشت و دامداری فکا (زفکا)، سیمان باقران (سباقر)، لبنیات کالبر (غالبر)، محورسازان ایران خودرو (خوساز) و نساجی بروجرد (نبروج)» نیز سود جاری سرمایه گذاران خود را پرداخت کرده اند.
سامانه سجام چیست ؟
لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
مزایای سجامی شدن
«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari