جبار کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه از زمان عرضه برخی کالاها در بورس، دست دلالان، رانت‌جویان و سواستفاده‌کنندگان از بازار کوتاه و قیمت‌ واقعی کالاها کشف شده است، می‌گوید: باید ضمن ایجاد فضای شفاف برای عرضه کالاها در بورس، حمایت زیادی از سهامداران بازار سرمایه به عمل آید تا شاهد سلب اعتماد از بازار سرمایه نباشیم.
جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره عرضه خودرو در بورس کالا به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: بورس کالا محلی برای کشف واقعی قیمت‌ها و فضایی شفاف برای عرضه کالاهای مختلف است.
نماینده مردم رشت در مجلس اظهار کرد: به طور کلی، از زمانی که برخی کالاها در بورس عرضه شده، دست دلالان، رانت‌جویان و سواستفاده‌کنندگان از بازار کوتاه و قیمت‌ واقعی کالاها کشف شده است.
این نماینده مجلس بر این باور است که شفافیت در بورس کالا باعث کشف قیمت‌های واقعی شده است.
وی با اعلام اینکه عرضه خودرو در بورس کالا یکی از بحث‌های جدی در کشور به شمار می‌رود، عنوان کرد: به نظر می‌رسد خودروهای وارداتی هم برای کشف قیمت واقعی، دقیق و اعلام آن به مصرف کننده بهتر است در بورس کالا عرضه شوند.
کوچکی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که بورس کالا می‌تواند زیان انباشته خودروسازان را پوشش دهد، گفت: به طور کلی، شفافیت در بورس کالا و استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا بدون قیمت‌گذاری دستوری بهترین راه برای پوشش زیان انباشته خودروسازان نیز است.
وی تاکید کرد: باید ضمن ایجاد فضای شفاف برای عرضه کالاها در بورس کالا، حمایت زیادی از سهامداران بازار سرمایه به عمل آید تا شاهد اتفاقات سال ۹۹ و سلب اعتماد از بازار سرمایه نباشیم.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari