مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با بیان اینکه احتمالا فردا شورای عالی بورس نامه شورای رقابت را بررسی می کند، گفت: عرضه خودرو در بورس تا زمان تصمیم گیری شورای عالی بورس تداوم می یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، امیر مهدی صبائی در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار کرد: فردا در شورای عالی بورس جلسه داریم و به احتمال زیاد نامه شورای رقابت در مورد عرضه خودرو در بورس نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس افزود: باید توجه شود که عرضه خودرو در بورس در شورای عالی بورسی مورد تصویب قرار گرفت که دادستانی، وزیر صمت و… نیز حضور داشتند.
وی ادامه داد: عرضه‌هایی که این هفته در حوزه خودرو داریم تداوم خواهد داشت و چنانچه درخواستی برای عرضه خودرو از طرف هر کدام از خودروسازان دریافت کنیم در صورت احراز شرایط، عرضه انجام می‌شود.
صبائی گفت: بورس کار خود را ادامه می‌دهد مگر اینکه شورای عالی بورس تصمیم دیگری بگیرد.
به جای قیمت گذاری، برای حجم عرضه فرمول بدهید
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس افزود: در حال حاضر نه عرضه کننده و نه مصرف کننده از وضعیت صنعت خودرو راضی نیستند؛ با تداوم سیستم قرعه کشی نه مصرف کننده با قیمت مصوب خودرو می خرد و نه زیان بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی خودروساز کم می‌شود.
وی گفت: توصیه ما این است که به جای قیمت گذاری دستوری، فرمول حجم عرضه را تعیین کنند زیرا اگر عرضه متناسب با تقاضا تعیین شود قیمت به صورت خودکار تنظیم می‌شود و دیگر نیازی به تنظیم گری قیمت نیست.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari