قیمت نفت در ابتدای معاملات امروز دوشنبه و در آستانه سال نو در چین کاهش یافت؛ این در حالی است که چشم‌انداز بهبود اقتصادی در بزرگ‌ترین واردکننده نفت و افزایش تقاضا در این کشور همچنان از قیمت نفت حمایت می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از رویترز، در آغاز معاملات امروز، دوشنبه ۲۳ ژانویه، قیمت نفت خام برنت با ۴۶ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش به ۸۷ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) نیز با کاهش ۳۶ سنتی معادل ۰.۴ درصد، عدد ۸۱ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه را ثبت کرد.
هر دو شاخص طی هفته گذشته افزایش یافتند؛ نفت برنت ۲.۸ درصد افزایش و شاخص ایالات متحده ۱.۸ درصد افزایش را به ثبت رساند.
این در حالی است که به گفته تحلیلگران، خوش‌بینی درباره بازگشایی مرزها در چین، احتمالاً قیمت نفت را بالاتر خواهد برد.
در همین راستا، سوکریت ویجایاکار، مشاور مدیر انرژی Trifecta در بمبئی گفت: «در صورت از سرگیری رشد چین، موقعیت‌های خرید در بازار حمایت خواهد شد.»
تحلیلگران ANZ در یادداشتی با اشاره به کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹ در چین اعلام کردند: داده‌ها حکایت از افزایش قابل توجه سفرها در چین دارد و ازدحام ترافیک جاده‌ای افزایش ۲۲ درصدی در ماه ژانویه را نسبت به دوره مشابه در سال گذشته در ۱۵ شهر بزرگ این کشور نشان می‌دهد.
جهش ترافیک جاده‌ای در چین در آستانه تعطیلات سال نو چینی نویدبخش تقاضای سوخت پس از تعطیلات دو هفته‌ای است.
تحلیلگران ANZ می‌گویند: افزایش مورد انتظار تقاضا در حالی رخ می‌دهد که بازار برای تحریم‌های بیشتر نفت روسیه آماده می‌شود.
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، دوشنبه، ۲۳ ژانویه، در ساعت ۹:۳۹ به وقت تهران، با کاهش ۰.۰۶ درصدی در هر بشکه، ۸۷ دلار و ۵۸ معامله شد.
همچنین تا لحظه تنظیم گزارش، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) کاهش ۰.۰۲ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۱ دلار و ۶۲ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۰۴ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۹۲۷ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.
همچنین نقره با افزایش ۰.۴۸ درصدی، ۲۴.۰۵ هزار دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari