قیمت نفت خام در ابتدای معاملات امروز، چهارشنبه، در پی خروج از محدودیت‌های همه‌گیر کووید چین و افزایش امید به بهبود تقاضا در بزرگترین واردکننده نفت جهان، حمایت شد. این در حالی است قیمت نفت در جلسه معاملاتی روز گذشته، کاهش یافته بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از رویترز، معاملات آتی نفت برنت در جلسه معاملاتی روز گذشته، کاهش ۲.۳ درصدی را ثبت کرد. برنت در ابتدای معاملات امروز با ۵۹ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) نیز که در روز گذشته کاهش ۱.۸ درصدی را به ثبت رسانده بود، با افزایش ۴۶ سنت معادل ۰.۶ درصد، ۸۰ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه را به ثبت رساند.
روز گذشته در پی گزارشی مبنی بر افزایش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت آمریکا، نگرانی‌های اقتصادی تشدید و در نتیجه قیمت نفت کاهش یافت.
به گفته منابع بازار و به استناد آمار موسسه امریکن پترولیوم در روز سه‌شنبه، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۰ ژانویه حدود ۳.۴ میلیون بشکه افزایش را به ثبت رسانده است. این رقم در نظرسنجی اولیه رویترز در روز دوشنبه، سه برابر پیش‌بینی حدود یک میلیون نفر بود.
این در حالی است که داده‌های رسمی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اواخر امروز چهارشنبه منتشر خواهد شد.
کیکوکاوا با پیش‌بینی اینکه WTI در هفته‌های آتی در محدوده ۷۵ تا ۸۵ دلار در هر بشکه معامله خواهد شد، گفت: «انتظارها مبنی بر بهبود تقاضای سوخت چین در نیمه دوم سال رو به رشد است و از جو خرید در بازار حمایت خواهد کرد.»
این در حالی است که عرضه نفت باید در میان مدت ثابت بماند؛ زیرا انتظار می‌رود سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (گروهی موسوم به اوپک پلاس)، سهمیه‌های تولید خود را حفظ خواهند کرد.
پنج منبع آگاه در اوپک پلاس روز سه‌شنبه اعلام کردند که هیئت اوپک پلاس احتمالاً سیاست فعلی تولید نفت این گروه تولیدکننده را در نشست هفته آینده تأیید می‌کند. این تایید در پی تعادل اقتصاد جهانی در پی افزایش امیدها برای افزایش تقاضای چین همراه شده است.
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه، ۲۵ ژانویه، در ساعت ۹:۲۴ به وقت تهران، با افزایش ۰.۳۵ درصدی در هر بشکه، ۸۶ دلار و ۴۳ معامله شد.
همچنین تا لحظه تنظیم گزارش، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) افزایش ۰.۲۴ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۵۰ دلار و ۳۴ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۳۶ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۹۲۸ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.
همچنین نقره با کاهش ۰.۵۲ درصدی، ۲۳ هزار و ۶۲۵ دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari