بورس نیوزغلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر در مجلس در خصوص نامه شورای رقابت به سازمان بورس اظهار کرد: سیاست‌های کلان بورس از سوی شورای‌عالی بورس مصوب می‌شود لذا شورای رقابت باید در تعامل با مجموعه سازمان بورس، اختلاف نظر‌های خود را حل کند؛ همچنین پیشنهاد می‌شود همه خودرو‌ها با تیراژ بالا در بورس کالا عرضه شود تا در سمت عرضه مشکلی وجود نداشته باشد.
 
سیاست های بورس ها به شورای عالی بورس مرتبط است نه شورای رقابت
 
 وی در مورد عرضه خودرو در بورس کالا و نامه شورای رقابت به سازمان بورس مبنی بر توقف عرضه برخی خودروها، افزود: ورود خودرو به بورس کالا روند قابل قبولی برای اقتصاد کشور است، از سوی دیگر آمار‌ها نشان می‌دهد در همین مدت کوتاه نیز شاهد تجربه موفق عرضه خودر در بورس هستیم و باید همه خودرو‌ها با تیراژ بالا در بورس عرضه شوند تا کمبودی در این بخش احساس نشود. در روند عرضه خودرو در بورس، دست واسطه‌ها و دلالان قطع شده و این به نفع مصرف کننده نهایی یعنی مردم است.
بیشتر بخوانید: عرضه سه خودرو دنا، ۲۰۷ و شاهین در بورس مجاز نیست
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با فرآیند عرضه خودرو در بورس موافق هستم، خاطرنشان کرد: وزارت صمت می‌تواند با همکاری بورس، زمینه آگاهی بخشی این شیوه عرضه خودرو را در کشور برای همگان فراهم کند تا همه مردم بتوانند در بورس خودرو مورد علاقه خود را آن هم با قیمت منصفانه انتخاب کنند.
وی در خصوص نامه شورای رقابت به بورس در مورد عرضه خودرو به بورس نیوز ادامه داد: سیاست‌های کلان بورس از سوی شورای‌عالی بورس مصوب می‌شود و لذا شورای رقابت باید در تعامل با بورس اختلاف نظر‌های خود را حل کند.
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari