مدیرعامل مرکز تجارت برنج ایران با اشاره به عرضه برنج طارم و فجر در بورس کالای کشاورزی گفت: در تلاش هستیم عرضه ارقام مختلف برنج در بورس کالا فراگیر شود به طوری که برای ورود ندا و شیرودی نیز در بورس کالا در حال برنامه‌ریزی هستیم.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از کالاخبر، اسماعیل یزدان پناه با اشاره به عرضه برنج کیفی طارم و فجر در بورس کالا (رینگ کشاورزی) اظهار کرد: در تلاش هستیم تا ارقامی که پرمحصول بوده و تولیدات زیادی دارند، در بورس کالا عرضه شود.
وی با بیان اینکه در آینده عرضه واریته‌های برنج در بورس کالا فراگیر می‌شود، گفت: اکنون طارم، طارم هاشمی و فجر در بورس کالا عرضه می‌شود و برای ورود ندا و شیرودی نیز در بورس کالا در حال برنامه‌ریزی هستیم.
وی با عنوان اینکه در بورس کالا کالاهای مختلفی عرضه می‌شود، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم از سال گذشته برنج را وارد بورس کالا (رینگ کشاورزی) کنیم که معامله شود.
یزدان پناه با بیان این که وجه برنج به صورت نقد به کشاورزان پرداخت می‌شود، گفت: کشاورزان با عرضه برنج در بورس کالا می‌توانند محصول را در مناطق مختلف کشور به فروش رسانند.
مدیرعامل مرکز تجارت برنج ایران با اظهار این که مکانیزم تعریف شده در بورس کالا دقیق است، گفت: برنجی که قرار است عرضه شود آزمایش و براساس پارامترهای کیفی در بورس کالا پذیرش می‌شود.
وی با بیان این که کشاورزان برای عرضه برنج باید دارای کد بورسی باشند و آن را از کارگزاری‌ها دریافت کنند، گفت: کشاورزان برنج نمونه را به مرکز برنج تحویل می‌دهند و پس از تائید در بورس کالا عرضه خواهد شد و به محض فروش، وجه در حساب بورسی کشاورز واریز می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari