لوبیا سفید با افزایش ۱۷.۳۹ درصدی بالاترین افزایش قیمت را در ماه گذشته تجربه کرد.البته این ماده مغذی این هفته نیز روند افزایشی داشت و از هر کیلو ۵۴ هزار تومان به ۵۸ هزار تومان رسیده است.
به گزارش خبرنگار مهر، هر یکشنبه قیمت اقلام اساسی با رصد میدانی از بازار استخراج و در خبرگزاری مهر منتشر می‌شود. در چند هفته اخیر آبزیان و حبوبات در دور افزایش قیمت بوده و هفتگی قیمت کالاها در حال افزایش است؛ به عنوان مثال قزل آلا از هر کیلو ۸۴ هزار تومان به ۱۱۷ هزار تومان در ماهی ها با اندازه های مختلف و ۱۲۷ هزار تومان در قزل آلاهای یک دست رستوانی تغییر قیمت داشته است. میگو که در دو ماه اخیر تغییر قیمت نداشت در این هفته ۲۰ هزار تومان گران تر شد. دبیر سندیکا صنایع کنسرو ایران در گزارش مهر به گرانی ماهی از سوی جامعه صیاددان اشاره کرده و گفته بود، ماهی مواد اولیه مهم و اصلی کنسرو ماهی است. ابتدای سال هر کیلو ماهی تن ۵۰ هزار تومان بود اما در حال حاضر این عدد به ۶۰ هزار تومان رسیده است.
حبوبات هم در کنار آبزیان گران شده و قیمت هر محصول به طور هفتگی در حال افزایش است. به عنوان نمونه لوبیا سفید با افزایش ۱۷.۳۹ درصدی بالاترین افزایش قیمت را در یک ماه اخیر تجربه کرده است. این ماده مغذی این هفته نیز روند افزایشی داشته و از هر کیلو ۵۴ هزار تومان به ۵۸ هزار تومان رسیده است. همچنین لوبیا چیتی و چشم بلبلی نیز به ترتیب ۵ و ۲ هزار تومان نسبت به هفته گذشته گران تر شده اند.
در بخش گوشت قرمز وزارت جهاد کشاورزی با توزیع گوشت وارداتی به دنبال کاهش قیمت ها در بازار بود و بنا به گفته مسعود امرالهی، مدیر کل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از امروز با توزیع این گوشت، هر کیلو ران، سردست و راسته گوساله ۲۱۵ هزار تومان و گوشت مخلوط ۱۹۲ هزار تومان قابل خرید برای شهروندان بوده و گوشت چرخ کرده ۱۷۰ هزار تومان و شقه گوسفندی ۲۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند.
در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی به شرح زیر اعلام می‌شود (تمام قیمت‌ها به تومان است).

جدول قیمت کالاهای اساسی
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari