تایباد ـ نماینده استاندار هرات گفت: با پیگیری اهداف و برنامه هایی، به دنبال این هستیم که موانع و مشکلات مختلف اقتصادی و مسافری میان ایران و افغانستان به حداقل برسند.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحی شاکر ظهر شنبه در نشست مشترک ویژه استاندار خراسان رضوی در مرز دوغارون تایباد اظهار کرد: با پیگیری اهداف و برنامه هایی، به دنبال این هستیم که موانع و مشکلات مختلف اقتصادی و مسافری میان ایران و افغانستان به حداقل برسند.
نماینده استاندار هرات افزود: رفع برخی موانع و مسائل این دو کشور دوست و همسایه در حوزه های گوناگون می تواند کمک شایانی به افزایش سطح تعاملات و مراودات کند.
وی ادامه داد: ایران و افغانستان از گذشته ارتباطات بالایی با هم داشته اند و اشتراکات فرهنگی آنها نشان از روابط دیرینه آنها دارد.
برخی مسائل در پایانه مرزی دوغارون باید برطرف شوند
مهدی دونده، فرماندار تایباد نیز در این نشست اظهار کرد: هدف از این نشست پیگیری موضوعات مطرح شده در تفاهمنامه ۴۷ بندی پنجمین نشست مشترک اقتصادی خراسان رضوی و هرات به میزبانی این شهر غربی افغانستان است.
فرماندار تایباد افزود: برخی مسائل در پایانه مرزی دوغارون باید برطرف شوند تا با یک روند اصلاحی، خدمات مطلوبی به فعالان اقتصادی ایرانی و افغانستانی ارائه شود.
وی ادامه داد: مشترکات فرهنگی، دینی و زبانی ایران و افغانستان مهمترین مولفه ای است که می تواند منجر به افزایش سطح همکاری این دو کشور مسلمان شود.

دونده بیان کرد: امید است با مذاکرات مقامات ایرانی و افغانستانی در قالب کمیته های مشترک این نشست منتج به اقدامات عملیاتی، توسعه روابط اقتصادی و مراودات تجاری شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari