شماره ۲۰۸ ماهنامه بورس تهران با عنوان «جایگاه تحقیق و توسعه در بازار سرمایه» منتشر شد. در این شماره به موضوعاتی همچون تحلیل صنعت لاستیک، عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در دومین ماه فصل پاییز و ضرورت تشکیل بازاری برای سرمایه‌گذاران نهادی پرداخته شده است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، نخستین رسانه بازار سرمایه با نام «ماهنامه بورس» در سال ۱۳۷۶ با رویکرد خبری، تحلیلی و آموزشی‌ آغاز به کار کرد.
در شماره ۲۰۸ این ماهنامه، پس از مروری بر رویدادهای خبری، در بخش «پرونده ویژه»، جایگاه «تحقیق و توسعه» در بازار سرمایه بررسی شده است.
در بخش «تحلیل صنعت»، افزون بر وضعیت صنعت پلاستیک در جهان و خاورمیانه، این صنعت در داخل کشور و بازار سرمایه بررسی شده است. همچنین، به این پرسش که «چه سودآوری در انتظار شرکت‌های فعال در صنعت لاستیک خواهد بود؟» پاسخ داده شده است.
در بخش «خلاصه عملکرد صندوق‌ها»، عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در دومین ماه فصل پاییز مورد توجه قرار گرفته است. در این بخش، به موضوعاتی همچون ترکیب و ارزش دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری و وضعیت ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ماه یاد شده پرداخته شده است.
در بخش «گپ‌وگفت»، موضوع «ضرورت تشکیل بازاری برای سرمایه‌گذاران نهادی» از نگاه چهره‌های بازار سرمایه به تصویر درآمده است.
در بخش «آشنایی با اساتید مالی کشور»، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان به موضوع «لزوم برخورد عالمانه و محققانه با موضوعات مختلف در حوزه بازار سرمایه» پرداخته است.
در بخش «معرفی فعالان بازار سرمایه»، مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار و تالار بورس منطقه‌ای استان همدان معرفی شده است.
در بخش «مقالات»، علاقمندان می‌توانند «طراحی و معرفی اوراق اختیار معاوضه تبعی با کالا» و «گزارش تخلف و سوت‌زنی در بورس‌های اوراق بهادار، فرایند، حفاظت و پاداش» را مطالعه کنند.
در بخش پایانی با عنوان «الفبای بورس»، بخش بیستم و دوم «گذری بر مرزهای علم مالی» آمده است.
برای مشاهده شماره ۲۰۸ ماهنامه بورس تهران اینجا را کلیک کنید.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari