سیاوش وکیلی، کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: افرادی که به دنبال سود سپرده بانکی بدون ریسک بودند در ماه‌های گذشته فرآیند سپرده‌گذاری را انجام دادند (اوراق گواهی سپرده عام ۲۳ درصد) و اکنون با ابلاغیه شورای پول و اعتبار و تثبیت سود سپرده یکساله در محدوده ۲۰.۵ درصد، عملا اشخاص انگیزه لازم را برای انجام این امر نخواهند داشت.
سیاوش وکیلی، کارشناس ارشد بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در رابطه با افزایش نرخ سود بانکی و تاثیر آن بر بازار سرمایه اظهار کرد: در حال حاضر با افزایش سود سپرده‌های بانکی یکساله به نرخ ۲۰.۵ بعد از مدت‌ها شاهد تثبیت و آرام گرفتن بحث سودهای بانکی خواهیم بود.
او افزود: در ماه‌های اخیر برخی بانک‌های متخلف نرخ سود سپرده‌های بانکی را به ۲۱ و اوراق را به ۲۳ درصد افزایش داده بودند.
این کارشناس ارشد بازارسرمایه گفت: افرادی که به دنبال سود سپرده بانکی بدون ریسک بودند در ماه‌های گذشته فرآیند سپرده‌گذاری را انجام دادند و اکنون با ابلاغیه شورای پول و اعتبار و تثبیت سود سپرده یکساله در محدوده ۲۰.۵ درصد، عملا اشخاص انگیزه لازم را برای انجام این امر نخواهند داشت.
وکیلی بیان کرد: طی ماه‌های اخیر بانک مرکزی ابلاغیه‌ای را به منظور برخورد با بانک‌های متخلف در زمینه افزایش نرخ نامتعارف سود سپرده‌های بانکی صادر کرد، که تداوم اجرای این مسئله بر کاهش سود اوراق بدهی نیز می‌تواند تاثیر بگذارد.
این کارشناس ارشد بازار سرمایه در پایان تصریح کرد: در حال حاضر با تثبیت نرخ سودسپرده بانکی یکساله در محدوده ۲۰.۵ درصد و کاهش انگیزه سپرده‌گذاران شاهد تحقق خواسته‌های فعالان بازار سرمایه و بازگشت نقدینگی به سمت این بازار خواهیم بود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari