دامغان- نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: طی مراسمی با حضور وزیر نیرو، نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی پاسارگاد در جنوب شهرستان دامغان به بهره‌برداری رسید.
علی اکبر علیزاده برمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، با حضور وزیر نیرو در دامغان یک پروژه نیروگاهی به بهره‌برداری رسید، بیان داشت: نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی پاسارگاد در جنوب شهرستان افتتاح شد.
وی با بیان اینکه نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی پاسارگاد در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار احداث شده است، افزود: اعتبار ارزی این پروژه شش میلیون یورو برآورد شده است.
نماینده دامغان در مجلس با بیان اینکه این طرح توسط بخش خصوصی احداث و برای چهار نفر شغل ایجاد کرده است، تاکید داشت: ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان دامغان به واسطه بهره‌مندی از آفتاب یکی از مسائلی است که همواره باید جذب سرمایه گذار بیشتر در آن می‌بایست تلاش کرد.
به گزارش مهر، قرار است محرابیان وزیر نیروی کابینه سیزدهم در ادامه سفر خود به استان سمنان یک طرح دیگر را در دامغان افتتاح و یک طرح را هم کلنگ زنی کند همچنین محرابیان در ادامه سفر خود وارد شهرستان شاهرود و سپس سرخه خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari