پرونده

به گزارش بورس نیوز، کارگزاری بانک کشاورزی، شب گذشته میزبان دو رویداد مهم بود که با حضور روسای فعلی و اسبق سازمان بورس، بورس‌ها و مدیران ارکان و بانک کشاورزی و فعالان بازار سرمایه در هتل ارم برگزار شد.
براساس این گزارش، این رویداد مربوط به حسن ختام پرونده شرکت آذرآب بود که در جمع پیشکسوتان بازارسرمایه آن هم بعد از گذشت حدود ۴ سال از گردهمایی فعالان بازار (آخرین بار در فروردین ۹۸ و دیدار نوروزی در دانشگاه تهران)، برگزار و با استقبال جمع کثیری از مدیران و مسئولان بازار سرمایه همراه شد.
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس دررابطه معامله بلوک ۲۶.۲۳ درصدی سهام آذرآب که ۱۷ دی توسط کارگزاری بانک کشاورزی و از سوی شرکت ساخت و بهره برداری انرژی نوین، خریداری شد، ضمن تبریک به مدیرعامل کارگزاری بانک کشاوزری، گفت: این کار نیمه تمام بعد از حدود ۶ سال و در دوران چند رئیس سازمان بورس با کمک شورای عالی بورس و مجموعه بانک کشاورزی و کارگزاری به پایان رسید و امید است دیگر چنین پرونده‌ای وجود نداشته باشد.
رضا عیوضلو، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس هم با اعلام اینکه محافظت از منافع سهامداران به ویژه سهامداران اقلیت یکی از دغدغه‌های اصلی هیات مدیره سازمان بورس و معاونت‌ها است، گفت: بلوک ۲۶.۲۳ درصدی سهام آذرآب از سال‌ها قبل توسط کارگزاری بانک کشاورزی تملک شده بود و قصد واگذاری در ساعت خارج از معاملات بازار وجود داشت که مغایر با دستورالعمل بورس و فرابورس بود؛ بنابراین موضوع در شورای عالی بورس مطرح که با موافقت اعضا مواجه شد.
وی ادامه داد: بر همین اساس بلوک مدیریتی شرکت “فاذر” که از شرکت‌های توانمند بازار و صنعت بشمار می‌رود، معامله شد.
براساس این گزارش، یکی از نکات جالب این رویداد، رضایت و خرسندی فعالان و مدیران و پیشکسوتان بازار سرمایه از برگزاری چنین جلسه ایی بود. چرا که بعد از حدود چهار سال زمینه دیدار جمعی و اطلاع از حال و احوال همگانی فراهم شد.
در این گردهمایی روسای اسبق سازمان بورس شامل رجایی سلماسی، عبده تبریزی، شاپور محمدی، صالح آبادی، دهقان دهنوی، قالیباف اصل، برخی از اعضا سابق هیات مدیره سازمان بورس و بورس تهران و فرابورس، مدیران سابق و فعلی ارکان و نهاد‌های مالی و شرکت‌های کارگزاری و قدیمی‌های بازار سرمایه و همچنین مدیرعامل بانک کشاورزی و… حضور داشتند.

source

توسط ecokhabari