کارون- مدیرکل شیلات خوزستان با اشاره به رهاسازی ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در تالاب کارون گفت: در سال جاری بالغ‌بر ۹ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه‌ها و تالاب‌های استان رهاسازی شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد محمدی دوست عصر جمعه در آئین رهاسازی ۴۰۰ هزار قطعه انواع بچه ماهی بومی و کپور ماهیان (فیتوفاگ) در تالاب محلی روستای گردشگری عطیش از توابع بخش سویسه شهرستان کارون در جمع خبرنگاران بیان کرد: عمده ماهیان بومی رهاسازی شده از نوع گونه‌های بنی، شیربت، گطان، عنزه و برزم و کپور ماهیان (فیتوفاگ) هستند.
وی، هدف از رهاسازی بچه ماهیان در تالاب روستای گردشگری عطیش را حفظ اشتغال صیادان بومی و بهبود اقتصاد ساکنان روستای عطیش و روستاهای اطراف این تالاب اعلام کرد و افزود: شیلات خوزستان در سال جاری بالغ‌بر ۹ میلیون قطعه بچه ماهی از گونه‌های سازگار با شرایط آب و هوایی را در رودخانه‌ها و تالاب‌ها باهدف اشتغال پایدار صیادان محلی و ارتقای ضریب امنیت غذایی مردم رهاسازی کرده است.
محمدی دوست، میزان تولیدات کل آبزی‌پروری استان را ۸۵ هزار تن خواند و تصریح کرد: در سال آینده با حمایت بیشتر از پرورش‌دهندگان خوزستانی و عبور از خشک‌سالی، تولید آبزیان پرورشی افزایش یابد.
مدیرکل شیلات خوزستان بیان کرد: مصرف سرانه آبزیان در کشور ۱۳ کیلوگرم در سال است ولی این میزان در خوزستان به‌خصوص مناطق ساحلی و بندری استان ۱۹ کیلوگرم است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari