در جریان معاملات دومین روز هفته، شاخص هم‌وزن با ۷ هزار و ۴۰۵ واحد (۱.۵۲ درصد) کاهش به رقم ۴۸۰ هزار و ۱۵۲ واحد و شاخص کل بورس تهران نیز با کاهش ۱۷ هزار و ۵۹ واحد (۱.۱۰ درصد) به تراز یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد رسید.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ، امروز یک‌شنبه ۱۶ بهمن ماه، بیش از ۹ میلیارد و ۶۴۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۲ هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.
گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۶۰ هزار و ۸۲۷ معامله به ارزش ۵ هزار و ۳۲۶ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین به ترتیب، گروه فلزات اساسی با ۳۲ هزار و ۴۵۳ معامله به ارزش ۳ هزار و ۸۹ میلیارد ریال، گروه بانک ها با ۳۰ هزار و ۴۵۱ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۵۷ میلیارد ریال، گروه فرآورده‌ نفتی با ۲۷ هزار و ۱۳۷ معامله به ارزش ۲ هزار و ۶۰۸ میلیارد ریال و گروه مواد داوریی ۲۲ هزار و ۷۹۲ معامله به ارزش یک هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.
در جریان معاملات امروز، شرکت پتروشیمی فناوران با ۱۴۳ واحد، شرکت گروه داوری برکت با ۱۳۵ واحد، شرکت بانک سینا با ۹۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با ۸۲ واحد و شرکت بیمه دانا با ۷۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.
در مقابل، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با یک هزار و ۴۸۳ واحد، شرکت فولاد مبارکه اثفهان با یک هزار و ۱۳۵ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۹۴۹ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۹۴۹ واحد و شرکت ملی صنایع مس ایران با ۷۶۰ واحد بیشترین تاثیر منفی بر کاهش شاخص را داشتند.
نگاهی بر معاملات فرابورس
در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، ۱۶ اسفند ماه) شاخص کل فرابورس با کاهش ۲۱۴ واحدی به رقم ۲۰ هزار و ۳۷ واحد رسید.
همچنین بیش از ۸ میلیارد و ۳۳۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال دادوستد شد.
در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت پتروشیمی زاگرس با ۱۵ واحد، بیمه سامان با ۴ واحد، شرکت پتروشیمی مارون با ۳ واحد، شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر با ۲.۴ واحد و سرمایه گذاری مس سرچشمه با ۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.
بیمه پاسارگاد با ۳۸ واحد، شرکت پتروشیمی تندگویان با ۱۲.۷ واحد، شرکت پلیمر آؤیا ساسول با ۱۲ واحد، بانک دی با ۱۰ واحد و شرکت مدیریت انرزی امید تابان هور با ۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari