مدیرعامل صندوق تعاون روستایی ایرانیان از حمایت شرکت تعاونی صندوق تعاون روستایی در تأمین سرمایه در گردش تشکل‌های زیر نظر سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران و وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، محمد مصباح، مدیرعامل صندوق تعاون روستایی ایرانیان از حمایت شرکت تعاونی صندوق تعاون روستایی در تأمین سرمایه در گردش تشکل‌های زیر نظر سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران و وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.
وی افزود: صندوق تعاون روستایی ایرانیان دارای ۹۳ شعبه فعال در هفت منطقه کشور است.
مصباح ادامه داد: این صندوق دارای ۲۰۷۱ سهامدار حقوقی بوده که می‌تواند نیازهای تسهیلاتی و فوری شرکت‌های تعاونی روستایی اتحادیه‌های ملی، استانی، شهرستانی و اعضا تشکل‌ها را با ارائه تسهیلات مالی به صورت مشارکت تأمین کند.
به گفته وی، صندوق تعاونی ایرانیان برای تعامل بیشتر با سازمان تعاون روستایی و ممانعت از مهاجرت روستاییان به ارائه تسهیلات در تمام فرایند و ارائه انواع ضمانت‌نامه‌ها اقدام می‌کند و این مهم بهترین بستر در بخش روستایی عشایری در شعبات روستاها برای استفاده از تسهیلگران روستایی بومی است.
وی با بیان اینکه در سال جاری با ۱۰۰ اتحادیه و شبکه مشارکت داشته‌ایم، یادآور شد: مبلغ سرمایه‌گذاری در این پروژه بالغ‌بر ۴۵۰ میلیارد تومان بوده که عمده فعالیت‌های این تعاونی خرید گندم بذری، پیاز، شلتوک برنج، کود اوره، تأمین محصولات کشاورزی، وش پنبه، ذرت دانه‌ای، سموم وارداتی و کالاهای اساسی در تنظیم بازار مانند روغن بوده است.
آمادگی صندوق تعاون روستایی ایرانیان برای همکاری در تأمین مالی کشت قراردادی
وی با تاکید بر اهمیت کشت قراردادی، یادآور شد: در راستای سیاست‌های وزیر جهاد کشاورزی برای کشت قراردادی، تأمین مالی سرمایه گذاری برای بخش کشاورزی و دیپلماسی غذایی (صادرات و واردات) و الگوی کشت صندوق آمادگی لازم برای تأمین مالی در حد توان و با حمایت‌های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران را دارد.
به گفته مصباح در راستای همکاری و تعامل با تشکل‌ها و اتحادیه‌های ملی نشست‌هایی با مدیر عاملان و اعضای هیئت مدیره برای همکاری نزدیک و حمایت مالی آن اتحادیه‌ها و اتحادیه‌های زیرمجموعه تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: بیشتر فعالیت‌های صندوق بر اساس مفاد اساسنامه برای مشارکت در بخش کشاورزی با ارائه طرح از سوی تشکل‌ها و تأیید و معرفی از سوی مدیریت تعاون روستایی استان‌ها به صورت توافقی انجام می‌شود.

مصباح در پایان گفت: ردیف بودجه و لایحه مربوطه جهت ارائه به سازمان مرکزی تعاون روستایی ایرانیان، پیگیری لازم در خصوص انجام اصلاح تخصیص بودجه به صندوق، همچنین انجام اقدامات لازم به منظور اختصاص ردیف بودجه برای صندوق در قانون بودجه پنج ساله هفتم برای تأمین منابع مالی فعالیت‌های تشکل‌های بخش کشاورزی از سوی صندوق و استفاده شبکه از ظرفیت صندوق در امر مشارکت‌ها و فعالیت‌های بازرگانی و خرید و فروش‌های توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی و دامی و تأمین نهاده‌های کشاورزی و… نیز در دست پیگیری است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari