ارزش معاملات بورس انرژی ایران در هفته دوم بهمن‌ ماه بیش از ۱۹ هزار و ۵۴۷ میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از بورس انرژی ایران، هفته گذشته ۱۰۹ هزار و ۳۳۲ تن فراورده هیدروکربوری به ارزش ۱۹ هزار و ۳۴۵ میلیارد و ۷۴ میلیون ریال در تابلوی نفت، گاز و سایر حامل‌های انرژی فروخته شد که معادل ۹۹ درصد از ارزش کل معاملات هفته گذشته بود.
در هفته منتهی به ۱۲ بهمن، ارزش معاملاتی رینگ بین‌الملل ۶ هزار و ۱۹۶ میلیارد و ۷۷۷ میلیون ریال و ارزش معاملاتی رینگ داخلی ۱۳ هزار و ۱۴۸ میلیارد و ۲۹۷ میلیون ریال بود. در این هفته فراورده‌های گاز مایع، بنزین و رافینت در رینگ بین‌الملل و فراورده‌های آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و متانول در رینگ داخلی به‌ترتیب بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
ارزش معاملات ۳ هزار و ۵۰۰ ورقه گواهی ظرفیت فروخته‌شده در هفته دوم بهمن نیز ۱۹۳ میلیارد و ۹۳۱ میلیون ریال و ۷۱ ورقه سلف موازی استاندارد بیش از ۴ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال بود. همچنین ۲ میلیون و ۴۴ هزار و ۵۶۰ کیلووات‌ساعت برق به ارزش یک میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال، ۱۷ قرارداد آتی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۹۲ میلیون ریال و ۳۷ هزار و ۶۷ گواهی سرمایه‌گذاری صندوق‌های قابل معامله به ارزش ۳۴۱ میلیون ریال در هفته گذشته دادوستد شد.
عرضه‌های یکشنبه
امروز یکشنبه قرار است ۴۰ هزار تن متانول پتروشیمی مرجان و ۳۰۰ تن برش هیدروکربن‌های ۵ کربنه و بالاتر پتروشیمی تبریز در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari