حجم معاملات بورس کالای ایران از ابتدای سال تا روز دهم بهمن از مرز ۱۰۰ میلیون تن عبور کرد و رکورد تاریخی در کارنامه بورس کالا از ابتدای تاسیس تاکنون به ثبت رسید. بررسی آمار معاملات نشان می‌دهد بیشترین حجم معاملات در این مدت به ترتیب به سیمان، فولاد، سنگ آهن، قیر، وکیوم باتوم، مواد پلیمری و آهن اسفنجی اختصاص یافته است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از کالاخبر، بررسی‌ها حاکی از آن است که از ابتدای سال تا ۱۰ بهمن در مجموع بیش از ۴۸ میلیون و ۳۱۳ هزار تن سیمان در تالار سیمان بورس کالا فروخته شد که ارزش این معاملات بیش از ۳۱.۴ همت (هزار میلیارد تومان) بود.
در این مدت همچنین نزدیک به ۱۵.۵ میلیون تن فولاد به ارزش بیش از ۲۶۲ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان و ۱۴.۸ میلیون تن سنگ آهن به ارزش نزدیک ۳۹.۹ هزار میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد.
در مدت مذکور حجم فروش قیر ۴ میلیون و ۴۶۵ هزار تن و وکیوم باتوم ۴ میلیون و ۱۱۹ هزار تن بود. این محصولات به ترتیب ارزشی بالغ بر ۴۷.۵ همت و ۴۱.۹ همت را در این مدت رقم زده‌اند.
تا پایان ۱۰ بهمن همچنین ۳ میلیون و ۸۷۲ هزار تن مواد پلیمری به ارزش ۱۲۶ همت و ۳ میلیون و ۸۱ هزار تن آهن اسفنجی به ارزش ۲۶.۷ همت در بورس کالا به فروش رسید.
ارزش فروش یک میلیون و ۶۴۴ هزار تن لوب کات و یک میلیون و ۵۵۲ هزار تن مواد شیمیایی در این مدت به ترتیب ۲۳.۱ همت و ۲۸.۶ همت بود.
علاوه بر محصول‌های نام برده شده، از ابتدای سال تا ۱۰ بهمن، ۸۸۵ هزار تن روی، ۵۲۴ هزار تن آلومینیوم، ۳۶۷ هزار تن گوگرد، ۳۰۸ هزار تن مس، ۲۰۱ هزار تن روغن، ۷۸ هزار تن فراورده های نفتی، ۳۳ هزار تن چدن و ۱۲ هزار تن عایق رطوبتی فروخته شد.
بیش از یک تن و ۱۵۹ کیلوگرم شمش طلا نیز در این مدت مورد دادوستد قرار گرفت که ارزش بیش از ۲.۲ همت داشت.
همچنین ۴۹ هزار دستگاه خودرو به ارزش ۲۷.۹ همت در این مدت مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش فروش ۱۰ تن زعفران در تالار کشاورزی ۳۰۴ میلیارد تومان بود.
در مدت مذکور ۲ باب واحد مسکونی به ارزش ۳۰.۵ میلیارد تومان در تالار املاک و مستغلات فروخته شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari