مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی از پایان ساخت و الحالق یک فروند بارج جمع آوری آلودگی مواد نفتی به ناوگان شناورهای خدماتی این سازمان، خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، آیت الله رضازاده مدیرکل تأمین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه یکی از الزامات بین المللی دریانوردی، مقابله و جمع آوری آلودگی‌های نفتی از آب‌های ساحلی تحت حاکمیت کشور است، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به ساخت ۴ فروند بارج با ظرفیت ۵۰۰ تن جهت جمع آوری آلودگی‌های نفتی توسط یکی از سازندگان معتبر داخلی اقدام کرده است.
وی افزود: ۳ فروند از این بارج‌ها در سنوات قبل تحویل بنادر امام خمینی (ره)، شهیدرجایی و خرمشهر شده و چهارمین فروند نیز هم اکنون جهت بهره برداری تحویل بندر بوشهر شده است.
به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل تأمین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این شناور دارای طول ۴۲ متر، عرض ۱۰ متر و آبخور ۱,۸ متر و کف دو جداره است، گفت: شناور مربوطه تحت نظارت مؤسسه رده بندری داخلی ساخته شده و مجهر به ۲ دستگاه دیزل ژنراتور با قدرت هر یک ۱۲۵ اسب بخار و ۲ دستگاه پمپ با ظرفیت هر یک ۲۰۰ متر مکعب در ساعت است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari