احتمال تبدیل بیت کوین به بازار چند تریلیون دلاری
به گزارش بورس نیوز، آرک اینوست (Ark Invest) انتظار دارد، بیت‌کوین به یک بازار چند تریلیون دلاری تبدیل شود و قیمت آن به ۱.۴۸ میلیون دلار برسد.
بر اساس این گزارش شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری آرک اینوست می‌گوید: بیت‌کوین احتمالا به یک بازار چند تریلیون دلاری تبدیل می‌شود و در گزارش جدید خود، سه پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین را ارائه می‌کند، از جمله یک مورد افزایشی که بیت‌کوین می‌تواند به ۱.۴۸ میلیون دلار در هر سکه افزایش یابد.
کتی وود، مدیرعامل آرک اینوست نیز بیت‌کوین را یک بیمه‌نامه برای همه در برابر مصادره ثروت می‌داند.
تحلیلگران شرکت نوشتند: ما معتقدیم که فرصت بلند مدت بیت‌کوین در حال تقویت است. علیرغم یک سال پرتلاطم، بیت‌کوین هنوز از شکست عبور نکرده، اما مبانی شبکه آن تقویت و پایگاه دارندگان آن بیشتر متمرکز شده است.
آنان تاکید کردند: «سرایت عملکرد همتایان متمرکز، گزاره‌های ارزش بیت‌کوین، تمرکززدایی، قابلیت حسابرسی و شفافیت را افزایش داده است».
این شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری به جای یک پیش‌بینی واحد، سه پیش‌بینی متفاوت برای ارزش بیت‌کوین ارائه کرد؛ پیش‌بینی «مورد خرسی» بیت‌کوین را تا سال ۲۰۳۰ به ۲۵۸ هزار و ۵۰۰ دلار می‌رساند در حالی که پیش‌بینی «مورد گاوی» قیمت این ارز دیجیتال را به ۱.۴۸ میلیون دلار در هر سکه خواهد رساند. این شرکت همچنین با استفاده از مفروضاتی که محتمل‌ترین اتفاق تلقی می‌شد، قیمت هدف «مورد پایه» را برای بیت‌کوین ۶۸۲هزار و۸۰۰ دلار ارائه کرد.
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۰۵ درصد بیشتر شده است.

source

توسط ecokhabari