قیمت نفت در ابتدای معاملات امروز، چهارشنبه تحت تاثیر کاهش ارزش جهانی دلار افزایش یافت. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره مخالفت کرد و کاهش ارزش دلار، نفت را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از رویترز، در ابتدای معاملات امروز، چهارشنبه، نفت خام برنت معاملات آتی با ۱۱ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام برنت در جلسه معاملاتی روز گذشته، افزایش ۳.۳ درصدی را به ثبت رساند.
وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده معاملات آتی نفت خام (WTI) نیز پس از جهش ۴.۱ درصدی در جلسه معاملاتی روز گذشته با ۱۳ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۷۷ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه رسید.
این در حالی است که شاخص دلار در معاملات ابتدایی امروز، اندکی کاهش یافت و به ۱۰۳.۲۹ رسید که پس از اظهارات پاول در روز سه‌شنبه، نفت را برای صاحبان ارزهای دیگر ارزان‌تر کرد.
با افزایش کمتر تهاجمی نرخ بهره در ایالات متحده، بازار امیدوار است بزرگترین اقتصاد و مصرف کننده نفت جهان بتواند از رکود اجتناب کرده و از افت تقاضای نفت جلوگیری کند.
به گفته جاستین اسمیرک، اقتصاددان ارشد Westpac، «بازار اکنون در شرایط متعادل به سر می‌برد.»
به گفته منابع بازار، داده‌های هفتگی موجودی انبار از گروه صنعتی موسسه نفت آمریکا حکایت از کاهش ۲.۲ میلیون بشکه ذخایر نفت خام در هفته منتهی به ۳ فوریه دارد.
با این حال، ذخایر بنزین و میعانات بیش از حد انتظار افزایش یافته است، به طوری که ذخایر بنزین حدود ۵.۳ میلیون بشکه و ذخایر تقطیر شامل گازوئیل و نفت گرمایشی، حدود ۱.۱ میلیون بشکه افزایش را نشان می‌دهند.
بازار چشم‌انتظار داده‌های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده است که آیا کاهش ذخایر نفت خام را تایید می کند یا خیر.
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه، ۸ فوریه، در ساعت ۹:۱۸ به وقت تهران، با کاهش ۰.۰۴ درصدی در هر بشکه ۸۳ دلار و ۶۶ سنت در هر بشکه معامله شد.
همچنین تا لحظه تنظیم گزارش، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) افزایش ۰.۱۴ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۷۷ دلار و ۲۵ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۱۵ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۸۷ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.
همچنین نقره با افزایش ۰.۵۸ درصدی، ۲۲ هزار و ۳۰۵ دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari