اصفهان- معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: از ۱۱۴ شهر این استان ۱۰۲ شهر دارای طرح جامع یا طرح تفصیلی مصوب است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد بناییان ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ۱۱۴ شهر استان اصفهان ۱۰۲ دارای طرح جامع و یا طرح تفصیلی مصوب است، اظهار داشت: از تعداد ۱۲ شهر دیگر استان نیز پنج شهر از جمله باغشاد، زازران، سین، طرقرود و زیار دارای طرح هادی مصوب هستند.
وی با اشاره به اینکه برای شهرهایی به تازگی از روستا به شهر تبدیل شدند طرح هادی تهیه می‌شود، اضافه کرد: طرح هادی هفت شهر جدید نیز شامل فتح آباد، بیده، بوستان زر، دِه سرخ، مینادشت، اشترجان و طاد در حال انجام است.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۶ تاکنون با توجه به تصویب طرح‌های جامع، طرح‌های تفصیلی تهیه شده است، ابراز داشت: از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۱۱ طرح تفصیلی شهری ابلاغ شده که شامل شهرهای چادگان، بهاران، گرگاب، خور، کلیشاد و سودرجان، خورزوق، سفید شهر، گوگد، گلشهر، رضوان شهر و گلدشت است.
بناییان افزود: همچنین طرح تفصیلی ۱۵ شهر دیگر نیز طی این مدت در کمیسیون ماده پنج مصوب شده که شامل شهرهای پیربکران، کوهپایه، دهاقان، فلاورجان، دهق، جوزدان، علویجه، دُرچه، داران، شاهپورآباد، بافران، فرخی، فولادشهر، دستگرد و زاینده است.
وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی ۱۵ شهر دیگر استان نیز آماده ارائه به کمیسیون ماده پنج است، اضافه کرد: این شهرها شامل شهرضا، خوانسار، قمصر، منظریه، قهجاورستان، گلشن، کرکوند، زیباشهر، افوس، میمه، دامنه، شهر ابریشم، بادرود و برف انبار است.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه این شهرها در شهرستان‌های مختلف هدف گذاری شده که طرح تفصیلی همه تهیه شود، تصریح کرد: اولویت کاری ما طرح‌های تفصیلی شهرها است.
بناییان با بیان اینکه طرح‌های تفصیلی و آماده قرارداد دو مرحله‌ای و با همکاری شهرداری‌ها انجام می‌شود، اضافه کرد: طرح تفصیلی وضع موجود ۱۵ شهر در مرحله اول انجام شده که شامل اژیه، محمداباد، ورزنه، دولت آباد، کمشچه، بویین میاندشت، عسگران، وزوان، چرمهین، خالدآباد، نیک‌آباد، طالخونچه، نصرآباد و درچه بوده است.
وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی ۱۳ شهر نیز تهیه شده در مرحله دوم است، افزود: این شهرها شامل ورنامخواست، سمیرم، نجف آباد، خمینی‌شهر، آران و بیدگل، گز، اردستان، زواره، محمدآباد، انارک، قهدریجان و گلپایگان است.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان طرح تفصیلی ۶۹ شهر استان ابلاغ شده یا در حال تصویب است، اظهار داشت: معمولاً طرح‌های تفصیلی شهرها بازنگری نمی‌شود.
بناییان، طرح تفصیلی را سند کلی توسعه شهر دانست و گفت: تمام شهرهای ما طرح جامع و بافت فرسوده مصوب دارند و این نقشه کمک می‌کند که از اعتبارات دولتی برای بازسازی بافت فرسوده کمک بگیریم.
مسئله آب اولویت اصلی جلسات کارگروه امور زیربنایی اصفهان است
وی با اشاره به اینکه مسائل جاری و داخلی شهرها در کمیسیون ماده پنج بررسی می‌شود، ابراز داشت: امسال ۳۹ جلسه کمیسیون ماده پنج برای شهرهای مختلف برگزار شده که ۶۳۰ مصوبه داشته و همچنین درخصوص مسائل خارج از محدوده‌های شهری، جلسات کارگروه امور زیربنایی استان هفت مرتبه برگزار شده که ۶۲۶ مصوبه داشته است.
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه اولویت اصلی ما در جلسات آب است، اظهار داشت: یکی از آیتم‌هایی که در جلسات کارگروه امور زیربنایی مورد توجه ویژه بوده و اولین موضوع است این است که برای مثال یک صنعت چقدر آب فرآیندی و شرب و بهداشت نیاز دارد.
بناییان تصریح کرد: آب جزو مواردی است که به دلیل آن بسیاری از طرح‌ها رد می‌شود؛ اگر بعضاً ابهامی در مسئله آب و انرژی یک طرح داشته باشیم برگشت داده می‌شود و موارد زیادی بوده که به دلیل مسئله آب به نتیجه نرسد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari