سهامداران
به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صبا تامین برگزار شد.
بر اساس این گزارش، مجمع فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با حضور ۸۸.۹ درصد سهامدارن با دستور جلسه افزایش سرمایه در حال برگزاری است.
گفتنی است در این مجمع درباره افزایش سرمایه تصمیم گیری خواهد شد.
در این مجمع، افزایش سرمایه شرکت از ۷۵۰۰ میلیارد تومان به ۱۱۵۰۰ میلیارد تومان که از محل سود انباشته ۱۸۰۰ میلیارد تومان و ۲۲۰۰ میلیارد تومان از آورده سهامداران انجام می شود.
بر اساس این گزارش، سید محمدجواد میرطاهر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین اظهار کرد: شرکت ازنظر جایگاه در صنعت بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری ایران محسوب می‌شود، چشم‌انداز شرکت بر تبدیل‌شدن به گروه مالی و رسیدن به جایگاه برتر در این زمینه است. افزایش سرمایه در شرکت در چندین مرحله انجام‌شده و آخرین مرحله آن‌هم سال پیش انجام شد و به ۷.۵ همت سرمایه شرکت رسیده است. پرتفوی سرمایه‌گذاری صبا تامین ۷۹ درصد بورسی و ۲۱ درصد غیربورسی است، اما در برنامه قرارگرفته است که میزان پرتفوی بورسی افزایش یابد. همچنین آخرین ارزش روز پرتفوی شرکت در تاریخ ۱۶ ام ماه جاری ۴۲ هزار و ۵۸۱ میلیارد تومان بوده که با توجه به افت‌وخیز بازار سرمایه و ریسک‌های سیستماتیک ناشی از عرضه خودرو دچار تلاطم شد و به ۴۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.
وی ادامه داد: شرکت ۲۹ همت سود غیر شناسایی شده را داراست، از طرفی در عملکرد مالی در شش‌ماهه ۹۷۵ میلیارد تومان با درآمد عملیاتی ۱۳۷۰ میلیارد تومان را محقق کرده است. دراین‌بین خالص ارزش دارایی شرکت در حال حاضر ۵۰ همت است، p/nav شرکت هم ۵۴ درصد بوده که نمایانگر ارزندگی سهم صبا تامین به نسبت NAV آن است.
میرطاهر بیان کرد: امروز برای تصویب افزایش سرمایه از دو محل مجمع برگزارشده است، سود انباشته (۷۰ درصد سود تقسیم شد و باقی آن برای افزایش سرمایه نگهداری شد) که ۱۸۰۰ میلیارد تومان و ۲۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات آورده سهامداران است که به مصارف مطروحه به سازمان بورس می‌رسد. در گزارش توجیهی افزایش سرمایه اشاره‌شده که اگر این اقدام انجام نشود در سال ۱۴۰۶ سود شرکت کمتر خواهد شد، تا حالتی که افزایش سرمایه صورت گیرد. از طرفی دوره بازگشت سرمایه و نرخ تنزیل هم نشانگر توجیه‌پذیری این افزایش سرمایه بوده همچنین تابیده‌های لازم از سازمان بورس و حسابرسی اخذشده است. اگر افزایش سرمایه‌های از جنس مطالبات آورده در شرکت‌های سرمایه‌گذاری رخ ندهد به‌تدریج شاهد کوچک و اهرمی شدن آن‌ها خواهیم بود.
 

source

توسط ecokhabari