به پیشنهاد بورس تهران و با تایید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار، ضریب گرد کردن (C) در محاسبات مربوط به وجوه تضمین، از ۱۰۰۰۰۰ ریال به ۱۰۰۰۰ ریال کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از شرکت بورس تهران، وحید مطهری‌نیا، مدیر عملیات بازار ابزارهای نوین مالی بورس تهران با بیان مطلب فوق گفت: در راستای افزایش هرچه بیشتر عمق بازار و تسهیل انجام معاملات در بازار اختیار معامله بورس تهران، ضریب گرد کردن (C) در محاسبات مربوط به وجوه تضمین، به پیشنهاد بورس تهران و با تایید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از ۱۰۰۰۰۰ ریال به ۱۰۰۰۰ ریال کاهش یافته است.
مدیر عملیات بازار ابزارهای نوین مالی بورس تهران تصریح کرد: با این اصلاح، از افزایش غیرمنطقی وجوه تضمین در برخی از نمادهای معاملاتی جلوگیری خواهد شد. همچنین این تغییر برای تمامی نمادهای جدید در نظر گرفته شده و از طریق اطلاعیه‌های مربوط به آغاز دوره معاملاتی نمادهای اختیارمعامله اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی افزود: این تغییر به‌منظور واقعی شدن وجوه تضمین برای تمامی نمادهای اختیارمعامله و تسهیل انجام معاملات در این بازار اتخاذ شده است.
مطهری‌نیا در پایان گفت: اقدامات توسعه‌ای در بازار اختیار معامله و همچنین راه‌اندازی بازار آتی تک‌سهم با جدیت پیگیری شده که به مرور نتایج آن در افزایش حجم و ارزش بازار قابل مشاهده می‌باشد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari