فرهاد طهماسبی گفت: یکی از مهم‌ترین مزایایی که عرضه درست و صحیح خودرو در بورس کالا می‌تواند به دنبال داشته باشد، قطع دست دلالان از این بازار است. همچنین محصولات خارجی و مشابه هم باید وارد بورس کالا شده، کشف قیمت شوند تا مردم بتوانند حق انتخاب و فرصت انتخاب را از لحاظ کیفیت و قیمت داشته باشند.
فرهاد طهماسبی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره عرضه خودرو در بورس کالا به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) گفت: یکی از مهم‌ترین مزایایی که عرضه درست و صحیح خودرو در بورس کالا می‌تواند به دنبال داشته باشد، قطع دست دلالان از این بازار است. بنابراین وجود تعادل در عرضه و تقاضا تاثیر مثبتی را بر روند بازار به دنبال دارد.
وی افزود: فرآیند درست و متعادل عرضه و تقاضا می‌تواند به کشف واقعی قیمت خودرو کمک کرده و پاسخگوی تقاضا باشد و در غیر این صورت مشکلی از بازار خودرو حل نخواهد شد.
طهماسبی با تاکید بر اینکه بهتر است مابه‌التفاوت قیمت خودرو صرف توسعه، بهسازی و کیفیت خودرو شود، اظهار کرد: از راهکارهای مهم برای عرضه خودرو در بورس کالا ضرورت آزادسازی رقابت است. محصولات خارجی و مشابه هم باید وارد شود. به این صورت که خودروهای وارداتی هم وارد بورس کالا شده، کشف قیمت شوند و مردم هم بتوانند حق انتخاب و فرصت انتخاب را از لحاظ کیفیت به قیمت داشته باشند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari