معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اعلام کرد چک های قدیمی کمافی‌سابق در تمام شعب بانک های سراسر کشور پذیرفته می‌شوند و محدودیتی در ارایه خدمات وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، مهران محرمیان در خصوص برنامه این بانک در حوزه چک گفت: با توجه به ضریب نفوذ بالای چک‌های جدید و اقبال عمومی مردم به این چک‌ها، بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری چک‌های قدیمی (چک‌های بدون نیاز به ثبت و تأیید در سامانه صیاد) می‌باشد و تا زمان تکمیل برنامه عملیاتی، چک‌های قدیمی در تمام شعب بانک‌های سراسر کشور بدون هیچ‌گونه محدودیتی پذیرفته می‌شوند.

بنابر اعلام این مقام مسئول، قریب به ۲ سال از اجرای قانون جدید چک و توزیع چک‌های جدید صیادی (چک‌های بنفش رنگ) می‌گذرد و این چک‌ها برای مبادلات مستلزم ثبت صدور، تأیید دریافت و یا انتقال در سامانه صیاد هستند و بدون ثبت سیستمی امکان نقد شدن را ندارند. روند ورود این چک‌ها به چرخه مبادلات صعودی بوده به‌نحوی که تا پایان دی ماه سال جاری، بیش از ۸۰ درصد چک‌های وصول شده در سامانه چکاوک از چک‌های جدید بوده است.

محرمیان افزود: بدیهی است در صورت جمع آوری چک‌های قدیمی صیادی، خدمت نقدشدن آنها از طریق تمام شعب بانک‌های صادرکننده پابرجا خواهد بود.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari