مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران بااشاره به وضعیت آب وهوایی و بارش‌های جدید و سنگین برف درمنطقه تحت پوشش این شرکت برضرورت صرفه جویی درمصرف گازو برق در راستای کمک به پایداری شبکه تاکیدکرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از برق منطقه‌ای تهران، حبیب قراگوزلو با اشاره به پایداری شبکه برق همزمان با کاهش دما و بارش برف و باران در بسیاری از مناطق افزود: میزان مصرف گاز و برق به شدت افزایش یافته و برای تأمین برق پایدار و کمک به سایر هموطنان برای بهره‌مندی از انرژی حیات بخش برق که جایگزین ندارد، کاهش مصرف برق و گاز به طور جدی ضروری است.
وی ادامه داد: مردم می‌توانند بدون آنکه از رفاه خود کم کنند، با اعمال روش‌های ساده با مدیریت مصرف انرژی به گذر از این شرایط بحرانی کمک کنند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: مشترکان می‌توانند با کاهش یک درجه دمای سیستم‌های گرمایشی تا سه در صد در میزان مصرف انرژی صرفه جویی کنند. همچنین با خاموش کردن روشنایی‌های غیرضروری تا ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی کنند که این میزان کمک بزرگی در این شرایط خواهد بود.
قراگوزلو ادامه داد: شرکت برق تهران با همکاری و تعامل ارزشمند با شرکت‌های تولید برق تهران، البرز و قم مسئولیت مهم تأمین برق پایتخت و استان‌های همجوار را به عهده داشته و در زمستان امسال با وجود محدودیت‌ها به دلیل همکاری مؤثر مردم و صنایع شرایط به خوبی سپری شده و شبکه برق در پایداری کامل به سر می‌برد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari